Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Підлітки прокидаються вночі, щоб перевірити соцмережі. Як покращити сон

Субота, 24 липня 2021 року

Використання телефону перед сном призводить до поганого сну. (Mike_shots/Shutterstock)

Нове дослідження показує, що учні середніх класів, які проводять час за смартфонами, ноутбуками і планшетами за годину до сну, швидше за все, погано спатимуть і наступного дня будуть втомленішими.

Вчені досліджували вплив часу проведеного в екрані монітора перед сном у 345 дітей у віці від 12 до 14 років протягом шести місяців.

Вони виявили, що використання мультимедійних пристроїв перед сном порушує його і має «двосторонній» ефект.

«Таким чином, створюється порочне коло, в якому використання смартфона перед сном може призвести до погіршення його якості, що з часом призводить до збільшення часу використання медіа перед сном», — каже Атіка Хурана, доцент кафедри консультативної психології та соціальних служб Університету Орегону і науковий співробітник Інституту профілактики захворювань.

«Простий доступ до телевізора в спальнях мав відношення до поганої якості і кількості сну серед підлітків», що з часом може призводити до труднощів з контролем уваги, — пояснив Хізер Леонард, докторант і провідний автор статті в Здоров'я сну.

Доступ до пристроїв був повсюдним: майже 3 з 4 семикласників і восьмикласників, які взяли участь в дослідженні, повідомили про повний доступ до смартфона.

«Це досить багато для учнів середньої школи, але відповідає тенденціям молоді», — сказала Хурана. «І батькам складно зорієнтуватися в цьому через тиск з боку однолітків».

Дослідження показало, що підлітки, які мають доступ до мультимедійних пристроїв у спальні, з більшою ймовірністю будуть використовувати їх перед сном, що може негативно вплинути на сон та здоров’я. Час, витрачений на прокрутку або надсилання текстових повідомлень, замінює час, що міг бути витрачений на сон.

Перегляд відео або ігри на мультимедіапристроях також можуть надмірно стимулювати юну голову, як і синє світло екрана телевізора і гаджета, у той час, коли їм слід було б розслаблятися. Протягом дня студенти, котрі повідомляли, що перед сном використовують свої гаджети, відчували велику сонливість і щосили намагалися втримати увагу.

Національний фонд сну та Американська академія педіатрії рекомендують не використовувати смартфон, телевізор за годину перед сном. Що стосується кроків, які можуть зробити батьки й опікуни, то це встановити правила користування смартфоном, наприклад, зберігати телефон поза спальнею, сказала Леонард. За словами Хурани, обмеження доступу до гаджетів зазвичай краще працює з молодими підлітками, ніж з людьми старшими старшого покоління.

«Я думаю, що в ті молоді роки у вас як у батьків більше шансів встановити деякі основні правила і послідовно їх дотримуватися», - пояснила Леонард. «У вас є можливість сформувати хороші звички та встановити здорову гігієну сну на ранньому етапі, яку вони продовжуватимуть дотримуватися далі».

Дослідники кажуть, що батьки можуть моделювати здорову поведінку, коли справа доходить до використання смартфона або ноутбука, а також дотримання гігієни сну.

«Якщо батьки мають намір використовувати свої телефони в спальні, тоді важко переконати дітей, що вони не повинні цього робити», — зазначила Хурана.

У цьому віці сон відіграє вирішальну роль. Потенційні довгострокові наслідки поганого сну дуже різноманітні, включаючи такі стани, як хронічне запалення та ожиріння. За словами Хурани, розуміння того, як сучасні інтерактивні мультимедіа можуть впливати на здоров'я і поведінку підлітків, є важливою сферою досліджень.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...