Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китайський генсек і прем'єр привели різні дані про доходи населення

П'ятниця, 23 липня 2021 року

Лі Кецян виступає на відеопресконференції 28 травня 2020 р.(Andrea Verdelli/Getty Images)

Під час святкування 100-річного ювілею компартії Китаю генсек Сі Цзіньпін заявив, що в КНР вже побудоване середньозаможне суспільство. Одночасно з цим центральний фінансово-економічний комітет КНР повідомив, що річний дохід на душу населення в країні вже перевищив 10 тисяч доларів США. Однак ці заяви суперечать тогорічним заявам прем'єр-міністра Лі Кецяна.

Відповідно до енциклопедії Baidu (китайський аналог Вікіпедії), термін «середньозаможне суспільство» означає «ідеальний стан суспільного життя» при якому «не тільки вирішуються проблеми з харчуванням та одягом, але також задовольняються потреби в політичному, економічному, культурному, соціальному, екологічному розвитку міст і сіл».

Однак чи дійсно Китай вже досяг такого рівня розвитку?

28 травня 2020 року, відповідаючи на запитання журналіста під час пресконференції Всекитайських зборів народних представників, прем'єр-міністр КНР Лі Кецян повідомив, що майже половина населення Китаю ще не вирішила найбільш нагальну проблему з їжею та одягом. Він зокрема сказав, що чистий річний дохід на душу населення в країні становить 30 тисяч юанів (приблизно 4637 доларів США), однак 600 млн осіб отримують щомісячний дохід в розмірі всього 1000 юанів (155 доларів США). Тобто, згідно з інформацією прем'єра, рік тому майже половина населення країни мала річний дохід в межах всього близько 2 тисяч доларів США.

Через декілька днів після заяви Лі Кецяна двоє наукових співробітників Ван Хайюань і Мен Фаньцян з Китайського науково-дослідного інституту розподілу доходів при Пекінському педагогічному університеті опублікували розгорнуту статтю на китайському сайті Caixin, в якій підтверджувалася інформація прем'єра.

У статті, зокрема, йдеться: «Цифри, висловлені прем'єр-міністром, найбільш реалістично показують ситуацію в Китаї. Хоч навіть значне число груп громадян і увійшли в клас з високим доходом, однак не можна ігнорувати той факт, що в структурі розподілу Китаю як і раніше переважають люди з низьким і середнім доходом. Значна частина населення все ще перебуває на межі виживання. Вони перебувають поза нашим полем зору, у них немає каналів, щоб висловитися і суспільство не чує їх голос. Вони складають мовчазну більшість в цьому суспільстві».

Дослідницька група інституту розподілу доходів проаналізувала 70 тисяч репрезентативних вибірок і прийшла до висновку, що у 2019 році 216 мільйонів осіб в Китаї (15,8% населення) мали щомісячний дохід менш як 500 юанів (77 доларів США); 600 мільйонів осіб (42,9% населення), включаючи вищезгадані 216 мільйонів, мали щомісячний дохід менше ніж 1090 юанів (168 доларів США).

У статті підкреслюється, що наведені вище цифри — це чистий дохід, тобто та сума, яка залишається після вирахування прибуткового податку, приватних трансфертних платежів і внесків за різними страховками.

Міжнародне радіо Франції процитувало ці дані і сказало, що слова Лі Кецяна «пробили величезний і красивий міхур» і що вони схожі на «падіння супер'ядерної бомби, ударна хвиля від якої все ще не розсіялася».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...