Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Нанесення ножового поранення співробітникові поліції Гонконгу може призвести до ще більшого обмеження свободи

Субота, 10 липня 2021 року

Леун Кін-Фай вдарив ножем поліцейського, який чергував в Козуей-Бей, а потім вдарив себе ножем у груди в Гонконзі 1 липня 2021 року (Bai Ying/The Epoch Times)

Нанесення ножового поранення співробітникові поліції Гонконгу в ніч на 1 липня може привести до ще більшого обмеження свобод громадян Гонконгу.

1 липня в Гонконзі щорічно проводився марш в підтримку демократії. Але в цьому році, після введення в дію Закону про національну безпеку, маршу не було. Однак багато городян ходили по вулицях в чорному, мовчки протестуючи.

Поліція Гонконгу направила десятки тисяч поліцейських для патрулювання вулиць. За словами присутніх на місці подій, атмосфера була гнітючою.

Близько 22:00 житель Гонконгу Леун Кін-Фай вдарив ножем чергового поліцейського в Козуей-Бей, а потім вдарив себе ножем у груди.

Згідно з офіційними заявами, коли його терміново доставили в лікарню, Льон вже помер від ран, нанесених собі. Поліцейський був на межі смерті, отримавши важкі травми легенів. Пізніше його стан дещо покращився, але все ж залишається критичним.

Інцидент був охарактеризований поліцією Гонконгу як «терористичний акт самотнього вовка».

Здійснено більше арештів

На офіційній сторінці поліції Гонконгу в «Фейсбуці» повідомляється, що поліція виявила, що люди публікують в інтернеті «провокаційні» висловлювання з приводу цього інциденту. 4 липня поліція заарештувала 20-річного чоловіка і 26-річну жінку.

За даними поліції, ці двоє не пов'язані між собою. Їх підозрюють в «підбурюванні інших до вбивств», «підбурювання інших до вчинення підпалу» та «приховуванні наміри підбурювати».

У заяві поліції не пояснюється, на якій платформі в соціальних мережах вони розмістили або які конкретні «підбурливі» висловлювання зробили.

У поліції також заявили, що розслідування триває, і не виключено, що за аналогічними звинуваченнями буде заарештовано ще більше людей.

Передсмертна записка

За наявними даними, поліція виявила передсмертну записку на USB-накопичувачі, який Леун носив при собі. Там також була інформація з критикою поліції Гонконгу і заява на Закон про національну безпеку Гонконгу, що підриває свободу громадян.

Місцеві ЗМІ повідомили, що поліція також знайшла на комп'ютері Лена багато матеріалів, пов'язаних з рухом проти екстрадиції, і вирізки з газет в його будинку.

З моменту початку руху проти екстрадиції кілька років тому поліція Гонконгу піддавалася різкому засудженню з боку громадськості за жорстоке придушення протестувальників владою.

Громадяни Гонконгу солідарні з Леуном. На наступний день після інциденту багато людей вирушили в Козуей-Бей, щоб залишити квіти в пам'ять про нього. Однак поліція патрулювала район і перехоплювала людей, а також прибирала квіти.

Справу передано Агентству національної безпеки Гонконгу, контрольованому китайською владою. Після початкового розслідування поліція Гонконгу заявила, що Леун «перебував під впливом неправдивої інформації та підбурливих зауважень», тому скоїв вбивство.

Деякі працівники ЗМІ Гонконгу висловили стурбованість тим, що Агентство національної безпеки буде використовувати цю справу, щоб позначити певні засоби масової інформації або облікові записи в соціальних мережах як ті, що «розпалюють насильство» з метою розширення цільової групи.

Лі Хенцін, економіст з Інституту інформації та стратегії США, сказав The Epoch Times, що цей випадок свідчить про розпач жителів Гонконгу в цілому, але слід також подумати про фактори, що стоять за ним.

Джерело: The Epoch Tmes

Comments   

загрузка...