Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Комуністичний Китай розробляє технології штучного інтелекту з метою досягнення світового військового панування

Вівторок, 13 липня 2021 року

Передові додатки штучного інтелекту демонструються в павільйоні штучного інтелекту в парку майбутнього Чжанцзян 18 червня 2021 року в Шанхаї, Китай. (Andrea Verdelli/Getty Images)

Міністерство освіти Китаю додало 37 нових спеціальностей бакалаврату в університети Китаю, які будуть доступні для абітурієнтів восени. Понад 25% пов'язані зі штучним інтелектом (ШІ). У грудні минулого року Outlook Institute назвав ШІ одним з основних «гоночних трас», на яких Китай буде змагатися з рештою світу.

14 серпня 2020 року Управління президента США з науки і технологій (OSTP) опублікувало звіт «Пріоритети бюджету адміністративних досліджень і розробок на +2022 фінансовий рік», в якому ШІ і квантова інформатика (QIS) визначені як найважливіші галузі майбутнього. У документі підкреслюється, що розвиток цих двох галузей пов'язаний з економічним зростанням і національною безпекою.

Тісно слідуючи за Сполученими Штатами, китайська влада встановила технології штучного інтелекту як напрямок для майбутніх військових розробок.

Серед 37 нових спеціальностей бакалаврату, доданих Міністерством освіти, не менше 10 спеціальностей пов'язано з інтелектом або штучним інтелектом: інтелектуальна контрольно-вимірювальна техніка, інтелектуальні авіаційні технології, гнучка електроніка, криптографічна наука і технології тощо.

Гнучка електроніка — фундаментальна підтримка ШІ. Гнучкі пластини з штучною нейронною формою можуть моделювати людський мозок в реальному часі для навчання і високошвидкісних обчислень, таким чином задовольняючи апаратні вимоги технології штучного інтелекту для хмарних обчислень та інших алгоритмів суперпроцессінга.

Китай прагне посісти перше місце в сфері штучного інтелекту

П'ятирічний план, прийнятий у березні 2021 року ставить штучний інтелект, квантову інформацію та інтегральні схеми в число трьох основних пунктів, причому штучний інтелект має найвищий пріоритет.

Штучний інтелект вважається одним з шести напрямків в конкурентних перегонах зі Сполученими Штатами, Європою та іншими розвиненими країнами, як стверджується в Outlook Weekly No. 51 за 2020 рік, щотижневому журналі Outlook Institution. Outlook Institution, пов'язаний з державним інформаційним агентством «Сіньхуа», і є аналітичним центром, підтримуваним урядом.

CCID Wise, ще один аналітичний центр, який має тісні зв’язки з КПК, пояснив що «передові обчислення є обов'язковою галуззю для великих держав». CCID Wise є членом Китайської академії розвитку електронної інформаційної індустрії (CCID).

Використання технологій штучного інтелекту для підготовки до війни

Ще в листопаді 2017 року Сі Цзіньпін закликав збройні сили «всебічно поліпшити здатність боротися і перемагати в битвах».

У 2020 році журнал Національного університету оборонних технологій (NUDT) в Китаї заявив, що для майбутніх війн необхідний розвиток штучного інтелекту, і підкреслив, що штучний інтелект збільшує «бойові можливості командування» і «гарантує перемогу в війні».

Національна оборона Китаю має намір використовувати експертів зі штучного інтелекту для розробки інтелектуальних алгоритмів. У конкурсі ШІ, що завершився 1 червня 2021 року зі призами на загальну суму близько 1165 млн $, взяли участь 899 груп, 1640 команд і 3937 гравців. Захід був організований відділом розробки обладнання Ракетних військ НВАК і Науково-дослідним інститутом ракетних військ.

Згідно з інформацією, опублікованою 12 червня Міністерством оборони Китаю, в щоденних тренуваннях льотчиків використовувався автономний симулятор повітряного бою зі штучним інтелектом, відомий як AI Blues.

Відсутність етичних стандартів в розробках ШІ

21 квітня цього року Європейська комісія опублікувала перший в Європі Закон про штучний інтелект.

Китайська влада зосередилася на технологічних інноваціях і промисловості у сфері ШІ, але «відсутні правові норми, системи регулювання і стандартні рамки», — визнав аналітичний центр Saidi, заявивши, що це відображає поточний стан і напрямок розвитку ШІ.

У китайських додатках штучного інтелекту «відсутні етичні стандарти в науці і технологіях», зазначив Цзян Юган, декан Інституту комп'ютерних наук та технологій Університету Фудань. Він виявив, що застосування інтелектуальних алгоритмів ніколи не було з точки зору поліпшення людського життя і служіння суспільству.

Цзян привів в приклад чат-роботів, які «переконують своїх власників накласти на себе руки», чат-боти дізнаються про це з даних, вони не запрограмовані для цього розробниками. Крім того, чат-боти також вчаться лаятися і розрізняти людей за ознакою раси. Такі проблеми виникають при розвитку штучного інтелекту в Китаї.

Цзян стурбований тим, що, якщо такі галузеві стандарти будуть застосовані до збройних сил, режим, ймовірно, буде використовувати смертоносні автономні системи зброї. Автономна зброя може самостійно шукати, ідентифікувати і атакувати цілі без втручання людини.

Джерело: The Epoch Tmes

Comments   

загрузка...