Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Рівень важких металів в організмі французів викликає занепокоєння

Субота, 10 липня 2021 року

Ілюстрація (THOMAS SAMSON/AFP via Getty Images)

Дослідження ESTEBAN «Public Health France», опубліковане 1 липня, повідомляє, що французи масово піддаються впливу важких металів. В цілому 27 важких металів виявлені не тільки в організмах дорослих французів, а й у дітей, це миш'як, кадмій, мідь, нікель і ртуть.

«Рівень присутності металів як у дорослих, так і в дітей у Франції перевищує виявлений в більшості інших країн Європи і Північної Америки, крім кількості нікелю та міді», — згадується на сайті Public Health France.

Уражено все населення Франції

Це дослідження охопило 2 503 осіб від 6 до 74 років, що є показовою вибіркою для всього населення країни. Серед обстежених 1 104 дітей, і це перше «загальнонаціональне обстеження» такого роду, вказує служба охорони здоров'я Франції.

Обстеження включало отримання таких біологічних даних, як аналіз сечі, крові та навіть волосся. Анкета містила і такі питання, як «життєві звички, умови харчування та інші характеристики учасників».

Це стосується як дорослих, так і дітей і «відповідає стану більш ніж 97% з усіх 100% обстежених».

Харчування і тютюн — основні чинники

Одна з основних проблем харчування — це риба.

Риба і морепродукти мають багато корисних властивостей, проте їх споживання впливає на концентрацію в організмі миш'яку, кадмію, хрому і ртуті».

Тому дається порада «урізноманітнити джерела харчування, особливо риби» і тому краще споживати «рибу два рази на тиждень, переважно жирну і з урахуванням місця улову».

Джерелом металів також визнані зернові через вміст в них кадмію. Зернові, вирощені в умовах біологічних господарств, містять в основному мідь. Це відноситься і до овочевих культур.

Тютюн також надає відчутний вплив на кількість кадмію і міді в організмі. На жаль, це стосується і пасивних курців. Слід враховувати ще один фактор — установку пломб і медичних імплантів, на що вказує кількість вмісту ртуті та хрому в сечі.


Проблема охорони здоров'я

Обстеження також дозволило визначити, що рівень вмісту ртуті та нікелю в сечі у дорослих було ідентичним результатам, отриманими у 2006-2007 році ENNS («Вивчення харчових продуктів, корисних для здоров'я»). І тільки рівень миш'яку, кадмію та хрому були нижчими, ніж в останньому обстеженні Esteban.

Подібні обстеження є цінним показником здоров'я

Public Health France пояснює, що «Абсолютно необхідно продовжувати біомоніторинг, щоб дізнаватися, як змінюється рівень присутності металів, і вживати заходів для їхнього скорочення, впливаючи, зокрема, на джерела і шкідливий вплив на здоров'я (захворювання на рак, проблеми з кістками, нирками, кардіо судин і нервової систем)». При цьому зазначено, що важкі метали «мають природне походження в навколишньому середовищі».

«Спостереження за перенасиченістю населення хімічними елементами — це завдання системи охорони здоров'я. Повторні обстеження вкрай необхідні, щоб вчасно виявляти зміни населення і таким чином впливати на політику, що проводиться, домагаючись скорочення цих шкідливих змін», — вважає Женев'єв Шен, генеральний директор агентства Public Health France».

Джерело: The Epoch Tmes

Comments   

загрузка...