Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Як підвищити свою креативність за допомогою секрету "не-час", який використовували Стів Джобс, Ейнштейн та інші неврологи

Понеділок, 12 липня 2021 року

У нейробіології вважають, що головним для розвитку творчих здібностей є вміння зробити паузу в щільному робочому графіку та приділити деякий час тому, щоб забути про клопоти й нічого не робити.

(Shutterstock/Lambert|Getty Images via Entrepreneur.com)

Науково та історично доведено, що щоденне дотримання правильного розпорядку дня є важливим елементом у досягненні успіху.

Однак, незважаючи на те, що ваш розпорядок дня, можливо, є збалансованим і продуктивним, він, також, може бути метушливим, неспокійним і таким, що пригнічує творчі здібності, розповідається в статті журналу Inc.

В статті також говориться про те, що багато успішних людей більшу частину свого життя дотримувалися принципу «не-час».

В Інтернеті легко можна знайти статті про щоденний ранковий розпорядок відомих і впливових людей, в яких дають поради, як додати позитиву в повсякденне життя.

Щоб бути щасливими, рекомендують прогулянки на природі, застосування практик вдячності, «налагодження зв’язку» із самим собою. Користь таких дій вже підтверджено дослідженнями. Науково доведено, що техніку «не-час» необхідно використовувати у разі насиченого розпорядку дня тому, що якщо ви проводите більшу частину дня у своєму звичному інтенсивному робочому ритмі, то малоймовірно, що у вас буде час для себе.

Стівен Котлер, автор книги «Мистецтво неможливого» описав, що поняття «не-час» — це деякий «момент тиші», коли людина, може ізолювати себе від метушні та викликів навколишнього світу.

«Не-час» — це термін, яким я користуюсь для визначення проміжку в часі між 4:00 ранку (коли я починаю писати) й 7:30 ранку (коли прокидається решта людей). Цей «не-час» — абсолютна темрява, що не належить нікому, крім мене», — пояснює Котлер. «Нагальних турбот дня ще немає, так що, є час для цієї великої розкоші — спокою. Якщо це тільки на ці дві години, то кого це хвилює?»

Людина зупинилась й дивиться на нічний Чумацький шлях

Котлер зазначив, що в нейробіології доведено, що часові блоки відокремлення мають великий позитивний вплив на творчі здібності.

«Під тиском наш мозок зосереджується на непотрібних деталях та активізує ліву півкулю головного мозку й блокує всю картину. Ще гірше, коли на нас тиснуть, й ми часто відчуваємо від цього стрес. Ми невдоволені поспіхом, що пригнічує і звужує наш кругозір.

Іншими словами, «не-час» допомагає нам розслабитись, аби побачити картину загалом й дає змогу проявитися новаторським ідеям. Тиск і метушня повсякденного життя, і навіть ваш добрий намір піти вранці на йогу, може відштовхнути несміливі ідеї нових думок.

Ось така порада: необхідно визначити для себе максимальну кількість часу, які ви маєте працювати, аби не відчувати стресу.

Попри те, що Котлер вважає себе експертом в нейробіології творчості, багато успішних людей теж зрозуміли цю істину. Альберт Ейнштейн визнавав, що багато разів найцінніші ідеї надходили йому тоді, коли він нічого не робив і насолоджувався власним «не зараз». Стів Джобс також був відомим «ледарем».

«Час, коли Стів Джобс відкладав «на потім» і обдумував різні можливості, був згаяний не даремно, що дало змогу з’явитися нестандартним ідеям», — розповів якось для Business Insider професор Вортонської школи бізнесу – Адам Грант.

Варто зазначити, що обидва генії — Ейнштейн і Джобс, здійснювали величезну роботу для подальшого втілення своїх творчих ідей в життя.

Коли ви плануєте свій ідеальний розпорядок дня, легко не приділити достатньої уваги «моменту тиші» , проте його обов’язково потрібно включати у своє повсякденне життя. Тоді ви побачите позитивні зміни у своєму мисленні й творчості й станете більш успішними.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...