Понеділок, Жов 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Тисячі наскельних малюнків в колумбійській Амазонії — відкриття (ВІДЕО)

П'ятниця, 12 березня 2021 року

У глибині лісів Амазонки зняли археологічний фільм про панно, яке зображує стародавніх людей і тварин. Малюнки простягаються на багато кілометрів, а деякі з них розташовані так високо на скелях, що людині до них дістатися практично неможливо.

Фото: GIPRI Colombia/youtube.com

Вчені вважають, що охристі розписи були залишені в епоху пізнього палеоліту, близько 12500 років тому, древніми жителями південноамериканського континенту. На скелях зображено численні постаті людей і викопних тварин (наприклад: мастодонта).

Фрески було виявлено колумбійськими і британськими дослідниками в Чірібікете — національному парку Колумбії, в місцевості, яку називають Серранія де Ла Ліндоса.

Фото: GIPRI Colombia/youtube.com

Цей район деякий час перебував під управлінням лівих повстанців (революційного воєнізованого угрупування FARC).

Інформація про захований серед лісів Амазонії наскальний живопис стала широко тиражуватися ЗМІ у 2020 році, перед виходом документального фільму «Таємниця джунглів: загублені королівства Амазонки».

Однак колумбійські вчені наполягають на тому, що фрески в Серранія де Ла Ліндоса вивчалися вже близько 60 років, про них публікувалися статті (в основному іспанською мовою). Усі ці роки місцеве населення захищало історичну пам'ятку від вандалізму туристів і військових.

Покриті малюнками важкодоступні скелі (шлях до них пішки джунглями займає 5 годин) тягнуться на 13 кілометрів. На них можна ясно розрізнити фігури людини, звірів і птахів, а також відбитки долонь.

Силуети дають певне уявлення про викопну фауну (черепах, кажанів, змій, тапірів, дикобразів, коней, мавп, вимерлих наземних лінивців і мастодонтів), флору (рослини, які, ймовірно, використовувалися шаманами для проведення ритуалів) і людину (люди на малюнках полюють і танцюють, а деякі носять на голові щось на зразок масок).

Багато малюнків розташовані так високо, що сфотографувати їх можна тільки за допомогою дронів. Археологи допускають можливість того, що стародавні люди могли забиратися на велику висоту за допомогою «веж», які також зображені на скелях.

У багатосерійному фільмі про таємниці Амазонки знімається Елла Аль-Шамах — археолог, яка часто працює в нестабільних регіонах.

Читайте далі:

Перші люди в Австралії з'явилися майже на 55000 років раніше, ніж вважали вчені

Танцюристи американського колективу відроджують давню культуру Піднебесної

Готель у пустелі Ізраїлю зроблено з огляду на древні традиції цього регіону

Comments   

загрузка...