Середа, Тра 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Повітряні сили США сподіваються збирати сонячну енергію в космосі і передавати її на Землю (ВІДЕО)

Понеділок, 7 червня 2021 року
Фотографія спостереження Землі, зроблена на низькій навколоземній орбіті Міжнародною космічною станцією 25 серпня 2017 г. (NASA via Getty Images)

Військово-повітряні сили США (USAF) працюють над проєктом зі збору сонячної енергії в космосі, який дозволить відправляти її на Землю для забезпечення енергетичних потреб військового персоналу, дислокованого на віддалених базах.

Проєкт під назвою Space Solar Power Incremental Demonstrations and Research Project (SSPIDR), дозволить збирати сонячну енергію і передавати її на встановлений на Землі шлюз, незалежно від його місця розташування, кліматичних умов, часу доби або інших чинників.

Дослідницькою лабораторією повітряних сил США (AFRL) було розміщено відео на YouTube (Space Solar Power Incremental Demonstrations and Research Project (SSPIDR)), в якому пояснюється, як цей проєкт може зробити революцію у використанні енергії на Землі для військових цивільних потреб.Для збору і перетворення сонячної енергії в радіочастоту, яка потім буде передаватися на приймальну станцію на Землі буде використовуватися супутник Arachne. Приймальна антена (випрямляюча або ректена, від англ. Rectifying antenna), буде перетворювати радіочастоту в корисну потужність для цілей кінцевого користувача.

Таку енергію можна буде використовувати для заправки генераторів і зброї, розташованих на віддалених військових базах. Основна місія лабораторії AFRL полягає в розробці та вдосконаленні технологій, які допомагають військовим.

«Забезпечення надійного енергопостачання передової на військовій базі — це одне з найнебезпечніших завдань при проведенні наземних військових операцій, через те, що обслуговують конвої і поставки постачання, є основними мішенями супротивників», — заявляє оповідач на відео AFRL.

На думку ВПС США, усунення необхідності в постачанні подібних операцій може «вберегти величезну кількість життів».

«Щоб використовувати систему випромінювання сонячної енергії, військовим просто потрібно буде встановити пряму антену для отримання доступу до енергії, що виключить необхідність використання дорогих і небезпечних конвоїв», — наголошується на сайті AFRL. «По суті, AFRL дозволяє перемістити лінії забезпечення в космос, що може врятувати незліченну кількість життів».

На своєму вебсайті лабораторія AFRL зазначає, що є «висока ймовірність» того, що ця технологія може бути дуже цікава для використання в комерційній сфері.

«Подібно системі глобального позиціювання (GPS), яка спочатку розроблялася як військовий проєкт, але, з часом стала технологією, яка використовується людьми по всьому світу, система збору сонячної енергії також може стати широко використовувана, забезпечуючи енергією незалежно від погоди, часу доби або місця розташування, — зазначено на вебсайті.

Полковник Ерік Фелт, глава управління космічних апаратів лабораторії AFRL, розповів для Journal, що протягом вже наступного десятиліття ця потенційна технологія, що «змінить правила гри» може стати більш доступною.

«Технологія досягла того рівня, коли ми впевнені в тому, що можемо це зробити», — сказав Фелт. «Ми знаходимося на фінальній стадії розвитку ключових технологій, і у нас є дорожня карта для цього. ... Уже розроблена вся програма в цілому, і зараз ми переходимо до будівництва двометрової сонячної системи для запуску її на супутнику у 2023 році, щоб підтвердити працездатність цієї технології».

Джерело: The Epoch Times