Субота, Лис 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Залишки 215 дітей знайдено на території колишньої школи корінних народів у Канаді

Неділя, 30 травня 2021 року

Меморіальна дошка біля колишньої школи-інтернату для індіанців Камлупс на території корінних народів Ткемлупс те Секвепемк в Камлупс, Британська Колумбія, 27 травня 2021 р. (The Canadian Press/Andrew Snucins)

Останки 215 дітей, в тому числі трирічної, виявили на місці колишньої школи-інтернату для корінного населення Канади. Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо 28 травня назвав цю «знахідку» несамовитою.

Ці діти були учнями школи-інтернату для індіанців в місті Камлупс в канадській провінції Британська Колумбія. Школа закрилася в 1978 році, згідно з даними сайту спільноти корінних народів Британської Колумбії Tk'emlups te Secwepemc Nation, який повідомив, що останки були виявлені фахівцями за допомогою наземних радарів.

«З важким серцем підтверджую немислиму втрату, про яку говорилося раніше, але ніколи не було задокументовано школою-інтернатом в Камлупс, — заявила керівник Tk'emlups te Secwepemc Розанна Казимир. — Зараз у нас більше питань, ніж відповідей».

Слідчі Британської Колумбії повідомили про те, що трапилося і проведуть на цьому місці додаткові роботи.

«Ми перебуваємо на ранньому етапі збору інформації і продовжимо працювати разом з Tk'emlups te Secwepemc та іншими в міру просування цієї важливої роботи»,— сказала CBC головний коронер британської Колумбії Ліза Лапоінте.

Школа діяла з 1890 по 1969 рік. Федеральний уряд ухвалив управління від католицької церкви і управляв нею як денною школою до закриття в 1978 році.

Головна адміністративна будівля школи-інтернату для індіанців Камлупс, Британська Колумбія, Канада, приблизно в 1970 р. (Library and Archives Canada/Handout via Reuters)

Національна комісія зі встановлення істини і примирення зареєструвала щонайменше 51 дитину, яка померла в цій школі в період з 1914 по 1963 рік.

Прем'єр Британської Колумбії Джон Хорган, дізнавшись про поховання, сказав, що він «наляканий і убитий горем».

Хорган каже, що це трагедія «неймовірних масштабів», яка підкреслює факти насильства в системі шкіл-інтернатів.

Глава Управління охорони здоров'я корінних народів говорить, що в міру продовження пошуків вони нададуть членам спільноти підтримку у сфері психічного здоров'я.

«Я хотів би скористатися моментом, щоб подякувати людям Tk'emlups te Secwepemc, які мають справу з цією трагедією, впливом системи шкіл-інтернатів і темним розділом в історії їхньої країни та історії нашої країни, і наші думки з ними сьогодні», — заявив міністр громадської безпеки Британської Колумбії Майк Фарнворт 28 травня.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...