Понеділок, Жов 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У миготінні світлячків є певний порядок, кажуть дослідники (ВІДЕО)

Субота, 24 липня 2021 року

У природі не знайти двох однакових сніжинок, кожна хвиля залишає унікальний слід на піску, і кожна квітка дарує свій неповторний аромат. Чому б і різним світлячкам не мати притаманний тільки їм порядок блимання?

Природно, що так і є. Це виявили вчені, і тепер National Geographic опублікував цілий «путівник» — інструкцію зі спостереження за світлячками, супроводивши її «розумною» графікою.

Фото: Mike Lewinski/unsplash.com

Відомо, що лише 16 видів світлячків мають здатність синхронізувати свої спалахи з іншими особинами. Однак досі не виявлено, чому і як світлячки це роблять.

Щороку до парку Грейт-Смокі-Маунтінс приїжджає багато дослідників, які намагаються виявити закономірності у синхронізації миготіння світлячків. Окрім них, чарівне видовище блукаючих вогників приваблює тисячі туристів. Це є особливо популярним у таких країнах, як Таїланд, Китай, Японія і Корея.

Люди збираються і спостерігають за тим, як світляки-самці піднімаються у повітря і миготять там, приваблюючи самиць, які згодом теж злітають і приєднуються до них.

У Грейт-Смокі-Маунтінс навіть проводять лотерею, щоб вибрати 800 щасливчиків. Вони зможуть провести у парку вечір і побачити, як на декілька годин ліс оживе від десятків тисяч синхронних одномоментних 6-секундних спалахів виду Photinus carolinus. Потім спалахи стихають приблизно на такий же період часу, і тоді самиці можуть піднятися до самців і подивитися на них без перешкод.

Один із працівників парку сказав:

«Це одне з найбільш особливих переживань, які ви можете отримати в природному світі... Мати можливість побачити цю сліпучу серію вогнів, які потім раптово зупиняються на вісім секунд, — це переміщує вас у майже чарівне середовище».

Фото: Flash Dantz/pexels.com

Як пояснив один з учених в інтерв’ю The Guardian, синхронізацію миготіння світлячків поки що мало вивчено. Проте одне з недавніх досліджень 2020 року колонії Great Smoky P. Carolinus вже виявило, що ці комахи мають різні стратегії під час шлюбного періоду. Тоді вчені вперше використовували експериментальну методику — тривимірне відслідковування спалахів за допомогою стереоскопічних камер з оглядом на 360 градусів.

Можливо, саме загадковість і різноманітність чудес природи постійно приваблює людей насолоджуватися ними та вивчати їх.

Читайте далі:

Нове дослідження: нічні метелики — колеги бджіл і невизнані генії запилення

Comments   

загрузка...