Неділя, Гру 5, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Кверцетин: все, що вам потрібно знати

П'ятниця, 15 жовтня 2021 року

Кверцетин міститься в ягодах, цитрусових, винограді та багато іншого. (pilipphoto/Shutterstock)

Флавоноїди — одні з багатьох терапевтичних дарів природи. Ці фенольні речовини містяться у фруктах і овочах. Вони володіють антиоксидантними властивостями, які захищають клітини від ушкодження вільними радикалами.

Одним з найбільш відомих і вивчених флавоноїдів є кверцетин — флавонол, який в основному міститься в цибулі, ягодах, цитрусових, броколі і винограді.

Кверцетин — потужний антиоксидант, що володіє протизапальною, антигіпертензивною і антиатеросклеротичною дією. Оскільки вільні радикали беруть участь у розвитку захворювань, кверцетин може допомогти при таких станах, як високий артеріальний тиск, судинні розлади і метаболічний синдром, йдеться в огляді Pharmacognosy Reviews у 2016 році.

Ось переконливі докази користі кверцетину для здоров'я.

Можливий засіб проти діабету

Розвиток діабету 2 типу пов'язаний з оксидантним стресом, викликаним нездоровою дієтою. Листя Toona sinensis, багаті кверцетином, можуть знизити ризик діабету шляхом зниження окисного стресу в печінці.

Склад для місцевого застосування, що містить такі речовини, як кверцетин, аскорбіл пальмітат і вітамін D3, був розроблений для зменшення окисного стресу, що сприяє периферичній діабетичній невропатії. Попереднє дослідження, проведене у 2005 році, показало, що ця сполука може безпечно знімати симптоми діабетичної невропатії та покращувати якість життя.

Кверцетин виявляв захисну дію на нирки і печінку у тварин з ожирінням і діабетом 2 типу. Разом з хінною кислотою кверцетин також допоміг зменшити гіперглікемію, гіперліпідемію і резистентність до інсуліну у діабетичних щурів.

Захист від пошкодження ДНК

У дослідженні 2011 року вивчалися потенційні захисні ефекти кверцетину проти пошкодження ДНК і окисного стресу, викликаного метилртуттю у тварин. Понад 45 днів тваринам перорально вводили метилртуть і флавоноїди в дозах, що впливають на людину. Потім команда виміряла пошкодження ДНК в клітинах печінки, званих гепатоцитами і периферійними лейкоцитами.

Результати показали, що метилртуть знижує концентрацію глутатіону в організмі на 17% і викликає ушкодження ДНК в печінці і клітинах крові. При введенні кверцетину такі ефекти не проявляються.

«Таким чином, наші результати показують, що споживання продуктів, багатих кверцетином, може захистити людей, які зазнали впливу ртуті, від несприятливого впливу металу на здоров'я», — пишуть дослідники.

Що робить цю перевагу особливо важливою — запобігання пошкодження ДНК бере участь в запобіганні раку за допомогою харчових сполук. Водний екстракт хрону і його основні флавоноїди кемпферол і кверцетин, наприклад, продемонстрували потенціал захисту від пошкоджень ДНК, ймовірно, діючи як антимутагени.

Хіміопрофілактичні властивості

Епідеміологічні дослідження підтверджують захисну дію фітохімічних речовин проти раку. Як флавоноїди, кверцетин є ідеальним кандидатом для боротьби з раком завдяки його антиоксидантній та антипроліферативній дії.

Відомо, що він модулює безліч молекул для багатоцільової профілактики і лікування раку. Ось приклади хіміопрофілактичних властивостей кверцетину:

- Включений в ліпосоми разом з ресвератролом, кверцетин може бути цінним при лікуванні запалення або окисного стресу, пов'язаного з передраковими або раковими ураженнями шкіри.

- Кверцетин надає профілактичну дію на рак печінки на тваринних моделях. Число гепатоцелюлярної карциноми, найпоширенішою форми раку печінки, зростає в багатьох країнах, і у 2020 році у всьому світі було зареєстровано 905 677 нових випадків.

- Кверцетин пригнічував ріст пухлини і підвищував чутливість до термотерапії, що вказує на потенційний варіант лікування гепатоцелюлярної карциноми.

- Комбінація кверцетину та іонізуючого випромінювання може бути багатообіцяючою терапією для лікування раку товстої кишки шляхом націлювання на стовбурові клітини товстої кишки і пригнічення передачі сигналів Notch-1.

- Кверцетин придушував метастатичну здатність раку легенів, що може мати терапевтичне застосування при метастатичному недрібноклітинному раку легенів.

Профілактика і лікування різних інфекцій

Кверцетин може захищати від стійкої до антибіотиків інфекції Streptococcus pneumoniae, головним чином шляхом пригнічення пневмолізіна, пороутворюючого білкового токсину і основного фактора вірулентності. Окремі результати раніше підкреслили терапевтичний потенціал кверцетину в лікуванні сепсису.

Похідна флавоноїду кверцетин-3-бета-OD-глюкозид (Q3G) також показало багатообіцяючу противірусну активність проти двох різних видів вірусу Ебола, спалахи якого часто відбуваються в африканських країнах.

Гіалуронова кислота, хондроітин сульфат, куркумін і кверцетин, взяті разом, також були ефективні в запобіганні рецидивуючих інфекцій сечовивідних шляхів у жінок в постменопаузі, як показало контрольоване клінічне дослідження 2016 року.

Дізнайтеся більше про наукові докази терапевтичної цінності і значення кверцетину щодо численних проблем і станів здоров'я в майже 600 рефератах з дослідженнями кверцетину, знайденими в базі даних GreenMedInfo.com.

Дослідницька група GMI займається дослідженням найбільш важливих проблем, пов'язаних зі здоров'ям і навколишнім середовищем. Ця робота відтворюється і поширюється з дозволу GreenMedInfo LLC.

Джерело: The Epoch Tmes

Comments   

загрузка...