Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вакцина BioNTech COVID-19 виробляє в 10 разів більше антитіл, ніж китайська Sinovac: дослідження

Субота, 24 липня 2021 року

Співробітник бере кров для аналізу на антитіла в Будапешті, Угорщина, 8 липня 2021р. (Laszlo Balogh/AP)

Нове дослідження, проведене вченими з Гонконгу, показало, що в організмі людей, які отримують вакцину COVID-19 від BioNTech Comirnaty, виробляється в 10 разів більше антитіл, ніж у тих, хто прищеплюється китайською вакциною CoronaVac, яку виробляє компанія Sinovac.

Дослідження показало, що навіть після отримання першої дози BioNTech рівень антитіл у тих хто отримали вакцину був вище, ніж у тих, хто отримав дві дози Sinovac.

Дослідження також показало, що у вакцинованих Sinovac рівень антитіл був "аналогічним або нижче", ніж у тих хто видужали від COVID-19.

Дослідження проводилося Університетом Гонконгу на підставі 1 442 зразків, зібраних в лікарнях і клініках Гонконгу. Результати дослідження були опубліковані в журналі Lancet Microbe 15 липня.

Дослідження показало, що середній рівень антитіл в перший місяць після отримання двох доз BioNTech становив 269 нейтралізувальних титрів антитіл, що майже в 10 разів перевищує показники, виявлені у тих, хто отримав дві дози Sinovac-27. Показники тих, хто отримав першу дозу вакцини BioNTech, склали близько 49, в той час, як середній показник після першої дози Sinovac був всього близько 7.

За словами дослідників, отримані результати вказують на необхідність "альтернативних стратегій" для вакцин Sinovac, таких як повторні щеплення.

Вакцина CoronaVac COVID-19, розроблена в Китаї, використовує технологію виробництва інактивованих вірусів, а вакцина Comirnaty COVID-19 компанії BioNTech, створена в партнерстві з Fosun Pharma, використовує технологію мРНК.

Про низький рівень антитіл і низьку ефективність розроблених в Китаї вакцин повідомлялося по всьому світу. На початку червня клінічне дослідження, проведене в Сербії, показало, що 30 відсотків людей у ​​віці 65 років і старше не виробилися антитіла після введення другої інактивованої вірусної вакцини китайського виробництва — Ѵего Cell компанії Sinopharm.

У країнах, які вирішили прищепити своє населення вакциною Sinovac, в останні місяці спостерігаються сплески інфекцій, викликаних вірусом COVID-19. Бахрейн, Чилі, Монголія і Сейшельські острови, в яких від 50 до 68 відсотків населення повністю щеплені китайською вакциною, входять в десятку країн з найсильнішими спалахами COVID-19.

У червні повідомлялося, що в Індонезії понад 350 медичних працівників, повністю щеплених вакциною Sinovac, заразилися COVID-19.
Багато країн почали пропонувати додаткові вакцини BioNTech як повторні щеплення тим, хто був повністю щеплений вакциною COVID-19 китайського виробництва, наприклад, Бахрейн та Об'єднані Арабські Емірати. Індонезія почала пропонувати вакцини Moderna як ревакцинацію, а Таїланд пропонує вакцини AstraZeneca, розроблені у Великобританії.

Жінка отримує вакцину AstraZeneca COVID-19 від коронавірусу в імпровізованій клініці масової вакцинації в Денпасарі на індонезійському курортному острові Балі 6 липня 2021 року. (Sonny Tumbelaka/AFP via Getty Images)

Таїланд також почав змішувати вакцини, пропонуючи вакцини AstraZeneca як другу дозу для тих, хто отримав перше щеплення вакцини Sinovac.

Гао Фу, директор китайського Центру профілактики і контролю захворювань, в березні повідомив китайським ЗМІ, що може знадобитися третя повторна вакцинація Sinovac. У квітні Гао визнав, що китайські вакцини забезпечують низький захист від інфекцій і що їх ефективність може бути підвищена шляхом змішування різних типів вакцин, виготовлених за різними технологіями, наприклад, з використанням мРНК, яка застосовується в західних вакцинах.

Попри низьку ефективність вакцин китайського виробництва, китайський комуністичний режим активно просуває вакцинну дипломатію, в результаті якої він розширює свій політичний вплив в країнах, що терміново потребують вакцин COVID-19.

В кінці червня Україна була змушена відмовитися від своєї підтримки спільної угоди, яка закликає ООН провести розслідування порушень прав людини в західному регіоні Китаю Сіньцзян, через те, що Пекін пригрозив скасувати постачання вакцин COVID-19 китайського виробництва, якщо вона не підкориться.

Угорщина, яка закуповує велику кількість китайських вакцин COVID-1 9, також наклала вето на резолюції ЄС, спрямовані на засудження порушень прав людини китайським режимом в Гонконзі і проти уйгурів у Сіньцзяні.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...