Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Штам Дельта менш небезпечний, ніж вихідний вірус: менше смертей і госпіталізацій

Четвер, 15 липня 2021 року

Дані з Великобританії показують, що «індійський» штам Дельта набагато менш небезпечний, ніж інші, і що вакцинація, врешті-решт, може не забезпечити такий хороший захист, як передбачалося. (IStock)

B.1.617.2, раніше «індійський», а тепер штам Дельта коронавірусу, приблизно в 15 разів менше смертоносний, ніж вихідний вірус. Це виходить з даних Міністерства охорони здоров'я Англії. Однак невелика кількість госпіталізацій і смертей пов'язана з непропорційно високим числом вакцинованих людей.

Штам Дельта B.1.617.2, витіснив практично всі інші штами в Великобританії. Хоча так звана «індійська мутація» є причиною майже 30 відсотків усіх випадків захворювань, встановлених з початку лютого до середини червня, в цей час близько 90 відсотків усіх випадків коронавірусу, тільки 2,7 відсотка смертей стали його жертвами за цей період.

Цифри взяті з 17-го звіту Public Health England (PHE) про «тривожні штами SARS-CoV-2 і вивчені штами в Англії». PHE, що знаходиться в підпорядкуванні Міністерства охорони здоров'я Великобританії, також показує, що штам Дельта знижує навантаження на відділення швидкої допомоги приблизно на 50 відсотків. Але вони також показують, що в залежності від вікової групи інфікується непропорційно велика кількість вакцинованих людей.

Не перший, безпечний штам

Навіть «англійський» штам COVID-19, який тепер відомий як Альфа-штам або B.1.1.7, виявився всупереч попередженню уряду Німеччини — «Штамом вірусу більш заразний і смертельний» — за кілька днів як менш небезпечний, ніж вихідний вірус.

Учені у двох дослідженнях відомих журналів «The Lancet Public Health» і «The Lancet Infectious Diseases» прийшли до висновку, що B.1.1.7 не такий смертоносний і не пов'язаний з більш-менш серйозними захворюваннями. Стаття, що описує це дослідження була опублікована Epoch Times в квітні .

Якщо подивитися на дані PHE, це твердження можна майже ідентично застосувати до штаму Дельта, який, за даними ВООЗ, був вперше виявлений в Індії в жовтні 2020 року.

З одного боку, аналіз показує, що штам Дельта витіснив майже всі інші штами, включаючи «англійська штам», якого побоюються у світі. Згідно з цим, близько 95 відсотків усіх секвенованих і 92 відсотків всіх генотипованих випадків ведуть до штаму Дельта за останні два тижні звітного періоду (на діаграмі відзначено фіолетовим кольором).

Відсоткове співвідношення (зверху) і числа (внизу) секвенованих випадків штамів вірусу в Англії з 1 лютого 2021 року по 21 червня 2021 року. Сіра частина праворуч від графіка містить попередні дані. Натисніть на картинку, щоб збільшити її.

(Знімок з екрану|Public Health England: SARS-CoV-2 VOC and VUI in England # 17, Fig. 4, S. 18)

Відсоткове співвідношення (зверху ) і числа (внизу) генотипованих випадків штамів вірусу в Англії з 1 лютого 2021 року по 21 червня 2021 року. Сіра частина праворуч від графіка містить попередні дані. Натисніть на картинку, щоб збільшити її.

Знімок з екрану|Public Health England: SARS-CoV-2 VOC and VUI in England # 17, Fig. 3, S. 17

Штам Дельта "розвантажує» лікарні

З іншого боку, інфікованих Дельтою доводилося рідше лікувати у відділенні швидкої допомоги, в порівнянні з домінуючим досі штамом Альфа.

Так, категорія «A & E-відвідувачів» (Accident & Emergency — відділення швидкої допомоги) у віковій групі до 50 років знизилася з 4,2 відсотка на 1,8 процентних пунктів до 2,4 відсотка. У віковій групі 50+ ця частина знизилася з 9,7 відсотка на 5,6 процентних пунктів до 4,1 відсотка.

В обох вікових групах категорія тих, хто звернувся до відділення швидкої допомоги через штам Дельта, впала на 45-55 відсотків у порівнянні зі штамом Альфа.

Ці відвідування лікарень також привели до стаціонарного лікування, по принаймні, з однією ночівлею для людей у віці до 50 років на 0,3 процентних пунктів або на 30 відсотків рідше. У віковій групі 50+ кількість стаціонарних курсів лікування з ночівлею навіть знизилося на 3,4 процентних пунктів, або 65 відсотків.

Смертність і падіння смертності в залежності від штаму вірусу (вибір): «Індійський» варіант Дельта приблизно в 15 разів менше смертельний, ніж «англійський» Альфа-штам вірусу, який раніше класифікувався як «не більше небезпечний». Фото: ts / Epoch Times згідно з даними Public Health England: SARS-CoV-2 VOC and VUI in England # 17, Tab. 2, S. 8f

Загальна кількість випадків захворювань за останні 28 днів, відвідування швидкої допомоги і стаціонарне лікування з мінімум однією ночівлею, а також смерті від штамів вірусу (вибір). Примітки: § Як мінімум один нагальний випадок / згаданий протягом 28 днів після позитивного результату тесту. Випадки, коли дата взяття аналізу збігається з датою з приймального відділення швидкої допомоги, будуть виключені, оскільки деякі випадки, виявлені в день госпіталізації, могли бути госпіталізовані з діагнозом, що не пов'язаний з COVID-19. Фото: ts / Epoch Times згідно Public Health England: SARS CoV-2 VOC і VUI в Англії # 17, таб. 3, стор. 10ff

Смертність до 15 разів нижча

Штам Дельта привів не тільки до меншої кількості госпіталізацій, а й до меншої кількості смертей.Попри недавнє зростання числа хворих, кількість смертей в Великобританії різко впала з середини січня. В цей час щотижня близько 15 британців помирають від або через коронавіруси.

За даними PHE, з усіх встановлених випадків від коронавірусу на сьогодні померли 4408 осіб. З яких 96,7% — через штам Альфа. Що стосується смертності, то «англійська мутація» знаходиться на першому місці. 2,7 відсотка померли від або через штам Дельта. Решта 0,6 відсотка діляться між варіантами Beta («Південна Африка») і Eta, а також раніше неназваними штамами.

З 225 085 осіб, які були інфіковані Альфою, померли 4262 людини, або 1,89 відсотка, у порівнянні з кількістю 117 смертей з 92 056 інфікованих Дельтою. Це відповідає 0,13 відсотка. Що стосується смертності, то штам Дельта приблизно в 15 разів менше смертоносний, ніж "англійський варіант" B.1.1.7.

Фото: ts / Epoch Times згідно з даними Public Health England: SARS-CoV-2 VOC and VUI in England # 17, Tab. 2, S. 8f

Смертність і падіння смертності в залежності від штаму вірусу (вибір): «Індійський» варіант Дельта приблизно в 15 разів менше смертельний, ніж «англійський» Альфа-штам вірусу, який раніше класифікувався як «не більше небезпечний».

Ще невідомо як зміниться смертність в найближчі місяці. Якщо ця оцінка не зміниться і взимку, то майже точно буде відповідати світовій смертності від корони близько 0,15 відсотка, розрахованої вченим-медиком і професором Стенфорда Джоном Іоаннідісом. [Стаття Epoch Times від 13 квітня]

Більше вакцинованих людей (з попередніми захворюваннями) померло, ніж невакцинованих

Що стосується кількості випадків, а також випадків невідкладної госпіталізації і госпіталізації з ночівлею, помітно, що в кожному разі близько 40 відсотків становлять частково вакциновані. Якщо також включити людей, чия перша вакцинація була зроблена менш як три тижні тому, категорія тих, хто був вакцинований за всіма трьома показниками, виросте до більш ніж 50 відсотків.

Цей зв'язок ще більш очевидний за кількістю смертей. Однак слід зазначити, що 109 зі 117 смертей сталися в віковій групі 50+. За повідомленнями різних ЗМІ, «вакциновані померлі були в основному дуже старими або тяжкохворими пацієнтами».

За даними PHE, серед 109 померлих від Дельти віком старше 50 було 68 осіб, які отримали по одній вакцині. 50 з них були два рази щеплені. З восьми померлих у віковій групі до 50 років двоє людей отримали першу вакцину за три тижні до своєї смерті.

І навпаки, «всього» 44 нещеплені людини померли від штаму Дельта. Що означає, що тільки 38 відсотків померлих були невакцинованих. Щодо загальної кількості Дельта-хворих у віковій групі старше 50 років — 9 571 випадок — число нещеплених з 976 випадками становить всього 10,2 відсотка.

До кінця червня 85,2 відсотка британців пройшли вакцинацію. 62,7 відсотка вже були вакциновані двічі.

Примітки: див. Вище Фото: ts / Epoch Times за даними Public Health England: SARS-CoV-2 VOC and VUI in England # 17, Tab. 4, S. 13f

Близько 40 відсотків від загального числа випадків заражених штамом Дельта, а також невідкладних випадків і стаціонарного лікування були люди з (частковим) захистом вакцини (з моменту першої вакцинації пройшло понад 21 день), причому переважають вакциновані літні люди (50+) і нещеплені молоді (до 50). У разі летального результату — не можна виключати перенесені раніше захворювання — кількість вакцинованих перевищує кількість не вакцинованих.

Джерело: Epoch Times

Comments   

загрузка...