П'ятниця, Вер 17, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вчені створили корисні для зубів льодяники (ВІДЕО)

Субота, 17 липня 2021 року

Фото: dental.washington.edu

Як відомо, солодощі не надто корисні для зубів, і надмірне захоплення ними може негативно позначитися на красі усмішки. Проте нещодавно вченими були створені перші в світі льодяники, які приносять зубам користь, — відновлюють емаль і відбілюють зуби. Над створенням цих інноваційних цукерок працювали фахівці з Вашингтонського університету.

У нових льодяниках є речовини, корисні для зубів, наприклад фосфор і кальцій. Саме вони є будівельними матеріалами для емалі і сприяють її відновленню. До складу входить і особливий інженерний пептид, який теж бере участь у процесах "будівництва" зубної емалі. Щоб запустити в ній відновлювальні процеси, потрібно буде з'їдати всього два льодяника щодня. А для підтримки емалі в нормальному стані досить буде ласувати одним льодяником раз на добу. На думку творців ласощів, вони будуть абсолютно безпечними для дітей і дорослих.

Льодяники також проявляють більш відчутний відбілюючий ефект, ніж різні гелі і смужки, призначені для тієї ж мети. До того ж останні шкодять зубам, оскільки містять перекис водню. Він відбілює зуби, проте поступово руйнує емаль, через що зуби стають більш чутливими. А ось нові льодяники не тільки повністю безпечні для емалі, але й активно відновлюють її, роблячи зуби красивішими і міцнішими.

Керівником групи вчених, які створили незвичайні корисні цукерки, є професор М. Сарікая. Вже незабаром мають відбутися клінічні випробування нового продукту. За словами професора, під час випробувань повинна бути доведена ефективність льодяників, а також проведені порівняння їхнього відбілюючого ефекту з ефектом тих комерційних методів відбілювання, які використовуються сьогодні.

Вчені також займаються розробкою нової зубної пасти і вивчають спеціальний гель, призначений для лікування підвищеної чутливості зубів. Можливо, саме такі корисні льодяники та інші інноваційні продукти допоможуть багатьом людям позбутися від неприємних проблем, пов'язаних з погіршенням стану зубів.

Читайте далі:

Вчені з'ясували, що кісткова тканина зубів записує усе наше життя

Comments   

загрузка...