П'ятниця, Вер 17, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Кетогенна дієта допомагає боротися з COVID- 19

П'ятниця, 21 травня 2021 року

ketogenic diet

Кетогенна дієта при COVID-19: здорові жири позбавляють віруси основного джерела їжі та переводять організм у режим спалювання жиру

Багато продуктів містять висококалорійні та поживні жири, які можуть забезпечити більшу частину ваших щоденних енергетичних потреб. (Oleksandra Naumenko/Shutterstock)

Здорові жири позбавляють віруси їхнього основного джерела існування і переводять функції організму в режим спалювання жиру.

Давно відомо, що при будь-якій вірусній хворобі, в тому числі і при захворюванні на COVID-19, корисно змінити режим харчування. У цій статті обговорюються деякі види харчування і наводиться недавнє дослідження дієти, яка представляється найбільш ефективною в боротьбі з цим вірусом.

Метаболізм і віруси

Як відомо, джерелом енергії для тіла людини може служити цукор або жир. При підвищенні рівня глюкози в крові після приймання їжі, в результаті стресу або через нестачу сну, організм використовує цукор як основне джерело енергії. Такий стан називається гліколітичним.

В іншому випадку, коли організм знаходиться в стані голоду або коли ми навмисно їмо їжу з низьким вмістом вуглеводів і високим вмістом жирів, організм переходить в кетогенний стан спалювання жиру через відсутність цукру в кровотоку.

Людський організм підпорядкований такій схемі: він то входить в стан спалювання цукру або жиру, то виходить з нього в різний час дня. Можна називати це метаболічною гнучкістю. Можливо, що кетогенний метаболічний стан, що спалює жир, — найкращий для тіла.

Цукор — ідеальне середовище для розмноження вірусів

Цікаво, що перемикання обміну речовин у людини зі стану спалювання цукру в стан спалювання жиру уповільнює реплікацію (відтворення) вірусів. У вірусів немає власного джерела енергії. Коли вони потрапляють в тіло людини, вони повинні покладатися на його енергію і метаболічні функції. Коли людина дотримується дієти з високим вмістом оброблених харчових продуктів, вуглеводів і цукрів, організм спалює цукор. У цьому стані віруси різних видів можуть дуже швидко розмножуватися завдяки легко доступній енергії цукру.

Цукор — ідеальне маскування для вірусів

Коли організм перебуває в стані спалювання цукру, віруси не тільки отримують багато енергії для розмноження, але можуть маскуватися і захищати себе від атаки імунної системи. Багато вірусів, в тому числі новий коронавірус (COVID-19), по суті покриває себе цукром для реплікації. При цьому вони маскуються солодкою оболонкою, так званими гліканами. Цей процес відомий як вірусне глікозилювання.

Новий коронавірус атакує клітини людини, щоб оточити себе гліканами. Поверхневий білок вірусу, який дозволяє йому зв'язуватися з клітинами людини і проникати в них, повністю вкритий цими цукрами. SARS-CoV-2 використовує сильно глікозильований білок-шип, який виступає з поверхні вірусу, щоб зв'язатися з ангіотензином, що перетворює ферментом 2 (ACE2), який сприяє проникненню в клітину людини.

По суті цей камуфляж гліканового щита дозволяє коронавірусу хитрим способом проникнути в клітину, уподібнюючись «вовкові в овечій шкурі».

Новий коронавірус, який використовує глікани для відтворення і маскування, не унікальний, подібно до нього діють віруси грипу, ВІЛ, гепатиту С, вірус Західного Нілу, SARS-CoV-1 і вірус Ебола.

Супутні захворювання

Зараз, на жаль, з'являється все більше доказів того, що люди, які мають хронічні хвороби, піддаються більш високому ризику важкої форми вірусного захворювання, включаючи COVID-19. Це такі хронічні хвороби, як діабет, метаболічний синдром, ожиріння, гіпертонія, серцево-судинні захворювання і астма.

Багато з них мають загальні передумови: обмін речовин цієї хворої людини знаходиться в неоптимальному для імунної системи стані, постійно накопичуючи цукор в організмі. Це дозволяє вірусам та іншим патогенам швидко розмножуватися і сильніше впливати на людину, у якої спостерігається метаболічна дисфункція.

Дієтичні стратегії боротьби з вірусами

Уникайте шкідливих жирів

Важливо розуміти, що вживання різних видів рослинної рафінованої олії не тільки сприяє запаленню і ослабленню імунної системи, але і створює середовище, в якому організм більш чутливий до вірусної інфекції. Рослинна рафінована олія робить клітини більш уразливими для вірусних інфекцій. При вживанні цього масла баланс жирних кислот, що покриває клітку і складових клітинної мембрани, змінюється.

Присутність шкідливих жирних кислот допомагає вірусам легко проникати в клітини людини і захоплювати їх. Крім того, вживання цих жирів сприяє розвитку інсулінорезистентності, зберігаючи порушення рівня цукру в крові. Це також заважає організму спалювати жир для отримання енергії і входити в стан кетозу.

Слід уникати шкідливих рафінованих жирів таких олій:

 • рапсова,
 • кукурудзяна,
 • бавовняне,
 • сафлорова,
 • соняшникова,
 • соєва олія.

Вживайте корисні для здоров'я жири

Вживання певних жирів може живити наші клітини і допомогти перевести організм в кетогенний стан, тобто знизити кількість вуглеводів і підвищити вміст потрібних йому жирів. Середньо-ланцюгові тригліцериди (Medium Chain Triglycerides або MCT) складаються з меншої кількості атомів вуглецю, ніж довголанцюгові жирні кислоти.

Вони містяться в деяких рослинних оліях, наприклад, кокосовій, пальмовій і в якісних молочних продуктах.

На відміну від довголанцюжкових жирних кислот, МСТ швидко переробляються в печінці або перетворюються безпосередньо в кетони. Кетони — це органічні речовини, в молекулах яких карбонільна група пов'язана з двома вуглеводневими радикалами.

Присутність кетонів у крові сприяє спалюванню жиру при кетозі (не плутати з діабетичним кетоацидозом). Кетоз — це стан, який розвивається в результаті вуглеводного голодування клітин, коли організм для отримання енергії починає розщеплювати жир з утворенням великої кількості кетонових тіл.

МСТ не тільки сприяють розвитку кетозу, але і підвищують енергію і витривалість людини, покращують роботу мозку, допомагають знизити вагу, знизити рівень холестерину і збалансувати рівень цукру в крові. При розгляді МСТ з вірусної точки зору було показано, що лауринова кислота, яка присутня в МСТ, пригнічує формування вірусної оболонки і сповільнює реплікацію вірусу, тобто його розмноження і синхронізацію.

Масла з високим вмістом тригліцеридів зі середньою довжиною ланцюга (МСТ):

 • кокосова олія,
 • пальмова олія,
 • топлене масло від травоїдних тварин,
 • вершкове масло від травоїдних тварин.
 • Крем від травоїдних тварин

Перераховані вище олії містять МТС, які і володіють противірусними властивостями. Саме їх рекомендують застосовувати в кетогенній дієті. Крім перерахованих вище продуктів, також добре вживати авокадо, яєчні жовтки курей, які не вирощені в інкубаторі, якісну оливкову олію першого віджиму і риб'ячий жир з спійманої в дикій природі риби.

Регулюйте свій обмін речовин за допомогою кетогенної дієти. Оскільки наше тіло легко комбінує різні стани обміну речовин, тому деякі експерти тепер вважають, що тіло найкраще працює, коли більшу частину часу перебуває в кетозі. Ще раз нагадаємо, що кетоз — це стан, який розвивається в результаті вуглеводного голодування клітин, коли організм для отримання енергії починає розщеплювати жир з утворенням великої кількості кетонових тіл. Такий ефект розщеплення жирів найбільш ефективний і є чистим джерелом палива.

Кетогенна дієта потребує якісних харчових жирів для якісного джерела палива для організму. Зазвичай від 60 до 70% харчових калорій надходить з жирів. Решту калорій дають білки і вуглеводи. Щоб посилити обмін речовин на ще більш глибокому рівні, корисно знизити споживання вуглеводів і збільшити період вуглеводного голодування. Коли дотримуються ці ідеальні співвідношення макроелементів, в організмі відбувається процес спалювання жиру в кетогенному стані. Такий стан «пробуджує» організм для більш інтенсивної роботи.

Коли ми правильним чином вирішуємо завдання з їжею, відпочинком і сном, наші тіла можуть відновлюватися і ставати більш стійкими.

Яка ідеальна дієта при COVID-19?

Коли наш організм спалює жири кетогенним чином, ми не даємо вірусу джерело палива. Сповільнюється відтворення вірусів. В одному конкретному дослідженні, присвяченому цьому механізму, спостерігали за людьми, які дотримуються посту «рамадан». У них був кетогенний сніданок, багатий білками і жирами, який включав 20 грамів МСТ.

На обід вони пили 20 грамів МСТ і продовжували голодувати в цілому від 8 до 12 годин. Це збільшення тригліцеридів із середньою довжиною ланцюга на сніданок і під час періоду голодування допомагало організму вибрати кетогенний обмін речовин. Так сповільнювалася реплікація вірусів. Вечеря була багата на поживні речовини і включала багато фруктів та овочів.

Дослідження показало, що підтримка кетогенного стану протягом восьми-дванадцяти годин, інтервальне голодування, споживання жирів, що містять MCT, і продуктів з високим вмістом поживних речовин створюють вірну стратегію для тих, хто заразився SARS- CoV-2, і профілактику для тих, хто уникнув зараження.

Існує впевненість, що дотримання цих порад в складанні раціону допоможе вам уникнути вірусної інфекції, а також в разі, якщо ви страждаєте зараз від COVID-19, іншого гострого вірусного захворювання або «синдрому далекобійників»*.

* «синдромом далекобійників» або метаболічний синдром (порушення обміну речовин, що призводить до ожиріння) з'являється у людей, які не повністю вилікувалися від вірусу, симптоми можуть повернутися через кілька тижнів і навіть місяців.

Джерело: The Epoch Times https://www.theepochtimes.com/the-ketogenic-diet-for-covid-19_3788053.html

Comments   

загрузка...