П'ятниця, Вер 17, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Традиційна китайська медицина розглядає людину як частину природи

Понеділок, 7 червня 2021 року

Люди прив'язані до циклу пір року. Сонячне світло — лише одна з важливих складових, які ми випускаємо з уваги. (Rido/Shutterstock)

Традиційна китайська медицина розглядає людину як частину природи. Важливим поняттям є усвідомлення свого внутрішнього стану, а також усвідомлення свого оточення. Одна з форм внутрішнього усвідомлення — гармонія з власним тілом. Наше тіло говорить з нами своєю особливою мовою. Воно спілкується через біль, відчуття бадьорості або втоми, а також неприємні відчуття. Набуття чутливості до свого тіла і того, що воно намагається нам сказати, допоможе нам зрозуміти, коли щось не так. Це знання дасть можливість змінити речі і дати нашому тілу те, що йому потрібно, щоб воно залишалося здоровим.

Розуміння того, що організм намагається нам сказати, може допомогти тілу залишатися здоровим.

Ще один аспект прояву нашого внутрішнього стану — це емоції. Вони можуть відійти на задній план в сучасному ритмі життя «в'юна в ополонці», оскільки голова зайнята повсякденними справами. Але точно так само, як налаштування на наші фізичні почуття можуть сказати нам, коли щось вимагає уваги, налаштування на наші емоції допоможе зрозуміти інші проблеми.

Як?

Один зі способів налаштуватися на себе — приділяти цьому час щодня, перевіряти і слухати. Як себе почуваєш? Як справи з емоціями? Що-небудь болить? Як спиш? Що сьогодні їв? Ці прості дії можуть здатися незначними, але мають велике значення. Як тільки ви введете це у свій розпорядок дня, почнете відчувати проблеми, поки вони ще маленькі, і зможете вносити корективи перш ніж вони розростуться. Ви згадуєте, як слухати, і ваше тіло буде любити вас за це.

Ця проста дія має оздоровчий ефект, тому що допомагає вам розпізнати причину і наслідок певних аспектів вашого життя. Ви помітите, як ваше тіло реагує на певні продукти, як ваш настрій може змінюватися в залежності від погоди або як вправи можуть підняти настрій. Це розуміння-знання може дати вам мотивацію для здорових змін і дій, які змусять вас відчути себе енергійним.

Наступний етап — налаштування на навколишнє середовище. Ви колись помічали, як добре ви почуваєтеся, прогулюючись лісом? Тобто ви з'єднуєтеся зі світом природи — це зв'язок, який люди мали протягом тисячоліть. Цей зв'язок був розірваний з усіх боків, оскільки ми стали проводити багато часу в приміщенні і працювати на робочих місцях, які не пов'язані з циклом сезонів і зовнішнім світом.

Традиційна китайська медицина вчить нас красі і практичності життя в гармонії з порами року.

У міру того як змінюються пори року, харчування і поведінка повинні відповідати нашому природному життєвому середовищу.

У зимовий період енергія зменшується і збирається всередині.

Гарячі супи і рагу з коренеплодами, які довго готуються з метою посилення їхніх зігріваючих властивостей, найкраще допомагають зберегти янську або вогненну енергію, через те, що в цей час посилюється інь.

З приходом весни енергія починає виходити на поверхню і розширюватися назовні, як і нові рослини, що вириваються з землі, прагнучи сонця. Зелені продукти, благотворні для печінки, найкраще їсти навесні, щоб очистити організм від всього, що накопичилося за зиму.

Літо являє собою зовнішній прояв енергії і означає зростання, розширення і достаток. Літо — час, щоб рано вставати і пізніше лягати спати, щоб насолодитися довгими днями і рясним сонячним світлом.

А осінь - це коли енергії знову починають рухатися всередину, і ми починаємо лягати спати трохи раніше. Прийшов час завершити проєкти, час очиститися і обробити старі емоції.

Що робити?

Знайте, що при зміні пори року відповідно треба змінити свою поведінку і харчування. Це допоможе залишатися здоровим і відновить зв'язок з природними ритмами, яким ми навчилися дотримуватися.

Можна не робити великих змін — тонкі зрушення допоможуть нам м'яко перейти від одного сезону до іншого.

Наприклад, тоді як в західному світі існує традиція починати нові проєкти з нового року в розпал зими, китайська традиція вчить, що набагато краще починати навесні, коли потужна енергія цього сезону створює хороші умови.

Налаштування на себе і на пору року допоможе зрозуміти, як ви пов'язані зі світом природи і його основними циклами. Це розуміння ви можете застосувати в повсякденному житті.

Емма Сатті — лікар акупунктури, що практикує з 2006 року. Вона має консультаційну практику Thrive Consulting і веде вебсайт «Життя китайської медицини», де пише про те, як використовувати принципи китайської медицини, щоб вести здоровий спосіб життя в сучасному світі. Вона любить бойові мистецтва, світ природи і хороший чай.

Джерело: The Epoch Tmes

Comments   

загрузка...