Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Політика відносно вакцинації проти COVID-19 в Китаї проводиться суперечливо

Субота, 24 липня 2021 року

Студенти університету шикуються в чергу для вакцинації проти COVID-19 в університеті міста Ухань, провінція Хубей, 27 квітня 2021 року (STR/AFP)

Минулого тижня були видані суперечливі накази китайської влади на центральному та муніципальному рівнях щодо обов'язкової вакцинації проти COVID-19.

Уряд кількох провінцій ввів обов'язкову вакцинацію і вимагає сертифікати про щеплення для учнів, які мають намір стати студентами, щоб їх зарахували, а також для державних службовців, щоб вони могли працювати. Однак центральний уряд говорить про добровільну вакцинацію.

20 липня Національна комісія охорони здоров'я Китаю оголосила, що по всій країні було введено понад 1,4 млрд доз вакцини.

Згідно з повідомленням «Бі-бі-сі», Пекін недавно оголосив, що його мета — зробити щеплення 80% з 1,4 млрд своїх громадян до кінця цього місяця.

Розпорядження для школярів

Поки школярі в Китаї готуються повернутися в школу, офіційні особи в декількох провінціях віддавали різні накази сім'ям про вакцинацію.

За даними Китайського центру з контролю і профілактики захворювань, «інформованість, згода і добровільність» є основними принципами вакцинації в масштабах всієї країни, повідомляє Global Times 17 липня.

У доповіді говориться, що вищі посадові особи охорони здоров'я Китаю закликали місцеву владу припинити обов'язкову вакцинацію з квітня.

Департамент охорони здоров'я округу Пінсян провінції Хебей опублікував у WeChat, а потім видалив накази про обов'язкову вакцинацію.

«Провінція вимагає, щоб учні у віці від 12 до 17 років пройшли дві дози вакцинації під час літніх канікул. Всі школи повинні перевіряти сертифікати про вакцинацію проти COVID-19», — йдеться в заяві місцевого департаменту охорони здоров'я, опублікованому 14 липня.

«Школярам, які не пройшли вакцинацію, буде відмовлено у відвідуванні школи».

Влада також вимагали, щоб батьки учнів дитячих садків, початкових шкіл, середніх і старших шкіл пройшли вакцинацію.

У південній провінції Гуансі учням не дозволять відвідувати в школу, якщо кожен член сім'ї, зареєстрований в їх домогосподарстві, не буде повністю вакцинований, згідно з повідомленням місцевого офісу з профілактики та контролю COVID-19, опублікованому минулого тижня.

В офіційному повідомленні радіо- і телестанції Ruijin в провінції Цзянси говорилося, що учні повинні будуть надати свідоцтва про вакцинацію всіх членів сім'ї до вступу до школи.

Аналогічні правила з'явилися в інших провінціях Китаю, зокрема в Хайнань, Юньнань і Шеньсі. Терміни варіювалися з кінця липня по серпень.

Громадські працівники

Схожа ситуація повторилася на минулому тижні з державними службовцями в повіті Танхе провінції Хенань. 14 липня державним службовцям, в тому числі пенсіонерам, які не пройшли вакцинацію, було заборонено приходити на роботу, а їхня зарплата заморожена.

«Кожен департамент повинен стежити за тим, щоб ніхто не залишився в стороні», — йдеться в документі.

17 липня уряд офіційно оголосило, що нове правило скасовано, через те, що всі передові працівники повністю вакциновані.

У звіті говориться, що округ з населенням понад 1 млн осіб отримав в загальній складності майже 909 тис. доз вакцини проти COVID.

Користувачі мережі вважають, що це була спроба досягти високого рівня вакцинації в країні. В одному з коментарів на китайському сайті Weibo ця політика критикувалася як «позбавлена ​​методу і терпимості». Один користувач написав:

«Влада вдається до жорсткого примусу, коли натрапляє на труднощі».

Джерело: The Epoch Times
 

Comments   

загрузка...