Понеділок, Жов 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дизайнер створив ліхтар, який працює від вітру і безпечний для комах (ВІДЕО)

П'ятниця, 27 серпня 2021 року

Фото: Tobias Trübenbacher

Новому винахіду дали назву Papilio. Він являє собою інноваційний вуличний ліхтар, світловий спектр якого безпечний для комах. Енергію для роботи цей ліхтар отримує від ротора, який приводиться в дію вітром.

Фото: Tobias Trübenbacher

Після установки під відкритим небом ліхтар не буде світити постійно: він може включатися тільки за необхідності, тим самим заощаджуючи електроенергію. Для цього в ньому передбачено інфрачервоний датчик руху, який спрацьовує тільки тоді, коли хтось проходить поруч.

Розробив незвичайний вуличний ліхтар студент-дизайнер Тобіас Трубенабахер. Цей винахід став частиною роботи студента над дипломним проектом в університеті мистецтв у столиці Німеччини.

Фото: Tobias Trübenbacher

Основна ідея створення пристрою полягає у зниженні світлового забруднення та зменшення кількості викидів парникових газів. Завдяки особливому світловому спектру ліхтаря і тому, що включається він тільки за необхідності, шкідливий вплив на нічних комах та інших живих організмів знижується.

Ліхтар оснащений вбудованою батареєю, яка здатна накопичувати електричний заряд. Це дає можливість освітлювальному приладу працювати ще деякий час після того, як вітер стихне, і ротор перестане виробляти електрику.

Завдяки вбудованій батареї немає необхідності створювати мережу для живлення ліхтаря, що значно здешевлює його установку. Якщо ж електромережа в місці установки ліхтаря вже існує, то його можна підключати до неї. У цьому випадку ліхтар буде передавати мережі надлишки електроенергії, виробленої вітром.

Для роботи ліхтаря напрямок і походження вітру не мають особливого значення. Вітер може бути природним, але крім нього пристрій може використовувати і повітряні потоки, які виникають від руху транспорту.

Такі ліхтарі, якщо виробляти їх почнуть серійно, ідеально підійдуть для установки у віддалених районах, де є труднощі з підведенням електромереж. А завдяки не надто привабливому для комах світлу ці прилади не завдаватимуть природі багато шкоди.

Фото: Tobias Trübenbacher

Читайте далі:

Дизайнер з Лондона створює світильники з листя червоноголової капусти

Винахідник розробив «танець вогнів», який покращує ріст рослин на полях

Comments   

загрузка...