Середа, Вер 29, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Тисячі стоять у чергах, щоб отримати медичне відведення в Китаї. Без довідки навіть в автобус не можна

Субота, 11 вересня 2021 року

Дитина спостерігає, як матір отримує ін'єкцію вакцини CNBG проти COVID-19. Наньтун, східна провінція Китаю Цзянсу, 5 липня 2021 року (STR/AFP via Getty Images)

Хоча комуністичний режим Китаю заявляє, що вакцинація від COVID-19 є добровільною, але нещепленим людям заборонено відвідувати громадські місця і сфери послуг. У той час як одні стурбовані побічними ефектами вакцинації, інші всіляко намагаються отримати типовий документ звільнення від щеплення.

Пацієнт Ма (псевдонім), який страждає на хронічні захворювання, стояв у черзі три дні на отримання форми звільнення від щеплення, але так і не отримав.

Повідомляється, що органи місцевого самоврядування різних частин Китаю впроваджують усілякі заходи, щоб змусити жителів пройти вакцинацію.

У школи приймаються лише щеплені учні. Вони також вимагають надати докази вакцинації від батьків та родини школярів. У громадських місцях, таких як торгові центри, театри та ринки, відвідувачам нагадують мати при собі зелені QR-коди, що показують історію вакцинації та негативні результати тестів. Зелені QR-коди вимагають й компанії громадського транспорту при посадці пасажирів.

Ма з провінції Цзілінь на північному сході Китаю два роки тому переніс операцію. У нього високий кров'яний тиск, і зараз він проходить курс гемодіалізу. На основі цього його лікар видав медичний висновок як доказ того, що щеплення Ма протипоказано.

Однак цей висновок не допоміг Ма.

Цієї осені його дитина повинна була піти до школи. Але там спростували медичний висновок лікаря як доказ і направили Ма в призначені лікарні для отримання типової форми звільнення від щеплень. Адміністрація школи заявила, що його дитина не буде зарахована, якщо не пред’явить необхідну форму до 1 вересня.

У телефонному інтерв'ю китайськомовному виданню The Epoch Times Ма розповів про труднощі, з якими він стикався, намагаючись отримати документ звільнення від вакцинації.

Він сказав, що відвідував одну з призначених лікарень тричі поспіль, але через величезну чергу так і не отримав довідку.

«Деякі прийшли туди о третій годині ранку, а біля лікарні вже чекало понад 1 000 осіб, стоянка була сповнена людей», ― зазначив Ма. Але він буде знову намагатися отримати необхідний документ, щоб його дитина могла ходити до школи.

Ма відчуває безпорадність. «Таким хворим, як я, зараз дуже важко. Щоб потрапити на ринок або сісти в автобус, потрібно пред'явити типову форму звільнення від щеплення. Якщо її з собою не буде, то співробітники не впустять», ― сказав він.

Китайськомовне видання The Epoch Times опитало ще двох жителів, і ті поділилися схожими історіями.

Сюй (псевдонім) з міста Ляоюань в провінції Цзілінь повідомила газеті Epoch Times, що усюди висять оголошення про обов'язкове сканування QR-кодів (про стан здоров'я й щеплення) при вході у транспорт і різні громадські місця. «Влада запевняє, що вакцинація ― справа добровільна; політика обов'язкової вакцинації, можливо, походить від місцевої влади», ― сказала Сюй.

Відправлення автобусів, за її словами, зараз затримується через сканування QR-кодів перед посадкою.

«Моя мама не хотіла робити щеплення, бо боялася побічних ефектів. Але її попередили, якщо не вакцинується, то не зможе отримувати пенсію та іншу допомогу. Після цього вона швиденько побігла робити укол», ― сказала Сюй.

Мяо (псевдонім), мешканка міста Чаоян у північно-східній провінції Ляонін Китаю розповіла The Epoch Times про проблеми, з якими зіткнулася при отриманні довідки звільнення від щеплення.

Вона розповіла, що школа, де навчається її дитина, зажадала надання довідки про щеплення або звільнення від них всім школярам і членам їх сімей, з якими вони живуть.

За її словами, в лікарнях ― величезні черги на отримання звільнення від щеплення. Їй довелося простояти два дні, щоб отримати необхідні форми для всієї родини.

«Поки я стояла в черзі, при мені сталося чотири сварки. Ситуація була спекотною, всі були стурбовані та заклопотані», ― згадувала вона.

Хоча китайський режим заперечує практику примусової вакцинації, але чиновники з міністерства охорони здоров'я КНР заявили на пресконференції, що «всі, кому слід зробити щеплення, будуть вакциновані».

Чжен Чжунвей, директор Центру розвитку медичних наук та технологій Національної комісії охорони здоров'я КНР, голова робочої групи КПК з розробки вакцин, зазначив на черговій пресконференції 27 серпня: «... наймолодший щеплений нашою інактивованою вакциною ― двомісячна дитина».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...