• Чому рівень розлучень в Китаї досяг небувалих розмірів?

  • Четвер, 27 жовтня 2016 року

Схоже, що в Китаї набирає популярність новий тренд: розлучитися і купити будинок.

Китайці шикуються в чергу біля будівельного майданчика, щоб купити дорогі апартаменти в Шанхаї, Китай, 2 березня 2005 року. З чуток, нові закони про нерухомість бентежать забудовників, тому що рівень розлучень досяг небувалих розмірів. Фото: China Photos/Getty Images

Після того, як у серпні стало відомо, що в Шанхаї введуть нові правила покупки нерухомості, багато сімейних пар поспішили зайняти чергу в місцевих РАЦСах, щоб подати заяву про розлучення, пише TheEpochTimes.com.

Тільки за 30 серпня в одному з центральних РАГСів Шанхаю кількість заяв про розлучення збільшилася в 10 разів. У цей день було подано 108 заяв. За даними англійської версії китайського видання Caixin, в минулому число заяв про розлучення не перевищувало 10 на день. А 27 серпня в шанхайських районах Пудун і Юаньпу можна було побачити сотні молодих пар, які зібралися розлучитися.

Китайське державне видання China Daily повідомляє, що більшість молодих пар, що подають на розлучення — це місцеві жителі, які володіють одним будинком, але хотіли б придбати другий, щоб поліпшити свій життєвий рівень, або які розглядали покупку нерухомості в якості вкладення інвестицій.

В цей же самий період ринок нерухомості досяг свого апогею. Після того, як пройшов слух про введення нових законів про нерухомість, протягом трьох днів кількість проданих будинків перевищила 1000 і 30 серпня досягла 2100 проданих будинків в день, повідомляє фінансово-аналітичний сайт cnstock.com.

За чутками, дана зміна правил купівлі нерухомості стосується розлучених пар, які розглядають можливість покупки ще одного будинку.

За чутками, за новими правилами, покупці, які розлучилися протягом року, будуть розглядатися згідно з тим фінансовим становищем, яке пара мала з початку вересня. Таким чином, якщо молоді люди розлучаться до того, як нові закони набудуть чинності, то зуміють отримати значну перевагу.

За допомогою розлучення пара може організувати передачу майна одному партнеру. Таким чином, другий партнер зможе претендувати на більш низький початковий внесок і вигідні процентні ставки, що потенційно дозволить зберегти їм понад 500 тис. юанів (близько $75 тис) протягом наступних 20 років.

З чуток, тим парам, які зібралися купувати житло в Шанхаї, доведеться заплатити 70% початкового внеску з більш високою процентною ставкою за іпотекою в порівнянні з 50% внеском у минулому. А людині, яка купує житло вперше, необхідно заплатити лише 30% від початкової вартості житла.

У відповідь на слух, що широко поширився, про нові правила купівлі житла, портал Weibo опублікував офіційну заяву шанхайських чиновників про те, що вони не розглядали таких нововведень. Однак, дане повідомлення не зупинило зростання розлучень серед тих, хто хоче купити житло.

Ажіотаж з розлученнями був настільки високим, що реєстратори шлюбів не могли впоратися з цим. В одному із РАГСів в районі Сюйхуей заявили, що вони не встигають обробити заявки всіх охочих розлучитися і просять пари прийти на наступний день. А деякі інші районні відділення встановили щоденний ліміт на кількість прийнятих заяв про розлучення. Наприклад, РАЦСи району Янпу брали по 50 заяв на день.

Пан Чень одружився півтора року тому. «Зміна політики нерухомості дозволяє полегшити покупку житла після розлучення. І як тільки всі паперові справи налагодяться, ми знову одружимося через деякий час», — цитує його видання Sina.

Розлучитися для того, щоб купити нерухомість в Китаї — це не новина. Для заможних сімей розлучення може означати більш низький початковий внесок за іпотекою, а менш заможні сім'ї можуть скористатися цим, щоб придбати недороге житло на додаток до вже наявної нерухомості.

За даними видання Guangzhou Daily, у 2009 році 60 сімейних пар, які працюють в університеті Датун провінції Шаньсі, подали на розлучення для того, щоб отримати житло.

Для того, щоб мати можливість придбати житло в Пекіні і обійти обмеження для нерезидентів, Сюй Чанхе розлучився зі своєю дружиною в 2013 році і одружився з мешканкою Пекіна Пей Лі. Через місяць після цієї угоди Сюй возз'єднався зі своєю колишньою дружиною, повідомляє видання Beijing News.

Китайський веб сайт Chuansongmen опублікував статтю з гумористичною назвою «Найромантичніший вчинок — це розлучитися і купити для нас обох будинок».

«Коли одна людина йде на фіктивне розлучення, щоб купити житло, її можна звинуватити в аморальному вчинку; але коли так чинить безліч людей, можливо, варто задуматися про жорстокість такої політики?»- пише один з користувачів порталу Weibo.

Також прочитайте статтю «Досвід іноземного бізнесмена: на чому можна прогоріти в Китаї».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...