Вівторок, Жов 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Влада Китаю почала наступ на англійську мову і посилення пропаганди компартії в школах

Четвер, 2 вересня 2021 року

Влада Китаю почала скорочувати навчання англійській мові й посилила ідеологічне виховання учнів на основі соціалістичної теорії, викладеної генсеком Сі Цзіньпіном.

Скорочення навчання англійської мови

23 серпня в книжкових магазинах мережі «Сіньхуа» міста Шанхая з продажу зникли підручники англійської мови. Раніше вони були зняті з продажу в інших книжкових магазинах міста.

Влада заявила, що це пов'язано з «планом модернізації й ремонту магазинів», і не має відношення до навмисного скорочення асортименту таких книг. Однак батьки кажуть, що після того, як в Шанхаї вийшла постанова про те, що можна використовувати тільки офіційно затверджені підручники, стало дуже важко знайти додаткову навчальну літературу з англійської мови для своїх дітей. В інтернет-магазинах її теж знайти дуже важко.

Нові правила використання підручників для початкових і середніх шкіл були оприлюднені 13 серпня. Згідно з повідомленням шанхайської муніципальної комісії з освіти, тепер на обкладинках усіх дозволених до використання підручників буде стояти спеціальний штамп відповідного відомства і ніяка школа або приватна особа не повинні купувати навчальні матеріали, які не пройшли перевірку.

У повідомленні комісії також йдеться про те, що школи, зокрема спільні китайсько-іноземні навчальні заклади не можуть використовувати іноземні навчальні матеріали.

У навчальній програмі для шанхайських шкіл, яка була оприлюднена на початку серпня, зазначено, що учні з третього по п'ятий клас в кінці семестру здаватимуть лише іспити з китайської мови та літератури, і з математики, а з інших предметів буде тільки тестування. Англійська мова з програми іспитів була повністю виключена.

У китайському інтернеті хоч і звучать рідкісні голоси підтримки цих нововведень, але набагато більше батьків все ж виступають проти цього. Вони вважають, що реформи й відкритість прискорили інтеграцію Китаю зі світом і що англійська мова є мостом і важливим інструментом для Китаю на шляху до інтернаціоналізації. На їхню думку, скасування іспитів з англійської мови послабить вимоги до школярів і це може негативно вплинути на їхнє майбутнє, а також огранувати їхню можливості на міжнародному рівні.

Зокрема місто Шанхай є міжнародним мегаполісом, в якому рівень вивчення англійської мови протягом десятиліть значно перевищував середній рівень по країні. Згідно з опитуванням, опублікованим на початку березня цього року, процентна частка шанхайських студентів, які навчалися з репетиторами з англійської мови, математики та китайської мови становила 68,6%, 60,6% і 41,8% відповідно. У 2017 році Міністерство освіти КНР повідомило, що китайські студенти щорічно витрачають на курси англійської мови близько 164 млрд юанів.

Раніше китайське видання «Вечірній Пекін» опублікувало ряд цифр, щоб продемонструвати важливість вивчення англійської мови «Англійська мова є офіційною мовою більш ніж 40 країн світу, більше однієї третини населення світу говорить англійською, 75% телевізійних програм транслюються англійською мовою, понад 80% науково-технічної інформації написано англійською мовою, і майже 100% вихідного коду програмного забезпечення також написано англійською мовою».

Для чого комуністична влада Китаю почали наступ на англійську мову?

Щоб зрозуміти прагнення компартії послабити вивчення англійської мови в китайських школах, можна подивитися відеозапис https://www.facebook.com/oleg.lianhua/videos/191224622925346 одного з виступів китайського мільярдера, засновника компанії Alibaba Джека Ма, зробленого кілька років тому, на якому він сказав: «Якби не англійська мова, то така людина як я, вважала б правильним все те, що називають правильним школа і батьки. Коли я вивчив англійську, мені здалося, що то, що вони говорили, не обов'язково є правильним. Ми неодмінно повинні думати своєю головою». Потім він розповів про враження від своєї першої поїздки за кордон (в Австралію) на літніх канікулах: «Перед поїздкою до Австралії я вважав, що Китай є найбагатшою країною у світі. Адже з дитинства нас вчили, що ми повинні звільнити все людство. У підсумку, коли я приїхав до Австралії, я подумав, що краще б вони спочатку звільнили нас».

Тобто компартія Китаю (КПК) стурбована тим, що молоде покоління китайців, вивчивши англійську мову, отримає доступ до великої інформації, яка не пройшла обробку партійними цензорами й відрізняється від офіційної пропаганди. Це може значно послабити ідеологічний контроль партії над народом.

Чи допоможе скорочення навчання англійської мови зменшити навчальне навантаження на дітей?

Всі нововведення в шкільній програмі робляться на тлі впровадження владою освітньої політики «двох скорочень», тобто скорочення домашніх завдань для школярів і скорочення позакласних занять. Проте чи дійсно скасування іспитів з англійської мови скоротить навчальне навантаження на школярів?

У новому навчальному році в Китаї на всіх рівнях навчання буде введений новий предмет «Думки Сі Цзіньпіна про соціалізм з китайською специфікою в нову епоху».

В опублікованому Міністерством освіти «Керівництві по вихованню в революційних традиціях для початкових і середніх шкіл», йдеться про те, що в навчальних матеріалах необхідно посилити «визнання компартії Китаю і соціалізму з китайською специфікою, а також поставити на важливе місце створення ідеологічного фундаменту для учнів, щоб вони слухалися партію і слідували за нею».

У цьому документі також підкреслюється, що треба детально опрацювати навчальні посібники для різних дисциплін, щоб впровадити туди «основний зміст і форму виховання в революційних традиціях». Іншими словами, лояльність компартії в Китаю повинна робити щеплення на всіх рівнях освіти.

Таким чином, якщо всі ці нововведення будуть реалізовані в навчальних програмах, можна буде побачити, що основною метою компартії є не зниження навантаження на учнів, а посилення ідеологічного і політичного виховання з метою зміцнити у молодого покоління лояльність компартії.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...