• У Китаї телесеріал про корупціонерів подивилися 15 млн разів

  • П'ятниця, 18 листопада 2016 року

Ось уже 4 роки лідер Китаю Сі Цзіньпін проводить антикорупційну кампанію. Газети країни майже щодня публікують матеріали про результати розслідування і арешти урядовців і військових, пише TheEpochTimes.com.

У жовтні цього року протягом восьми днів на телеекранах демонструвався документальний серіал про кампанію Сі Цзпіньпіна щодо боротьби з корупцією.

Це небачений випадок в історії компартії Китаю, коли вона, не боячись заплямувати свою репутацію, вирішила виставити на загальний огляд «свою брудну білизну». Ймовірно, Сі Цзіньпін порушив всі звичаї, щоб якомога швидше покінчити із Цзян Цземінем, який сприяв зростанню корупції в країні, і його кланом.

«Це трагедія»

У кожному 40-хвилинному епізоді документального серіалу під назвою «Завжди в дорозі» розповідається про десятки опальних чиновників, їх жадібність, зловживання службовим становищем та марнотратство.

Один із героїв серіалу — Чжоу Беньшунь, колишній високопоставлений чиновник з північної китайської провінції Хебей. Він жив у двоповерховому будинку площею близько 800 м² з 16 спальнями. Чжоу платив сотні тисяч доларів своїм двом кухарям і двом няням, які дбали про його домашніх тварин. Син Чжоу часто брав мільйони доларів у вигляді «кредитів» у місцевих бізнесменів і не повертав їх.

Найемоційнішим був виступ колишнього мера південно-західного міста Ченду Лі Чуньчена. Він ридав, закриваючи обличчя руками, побиваючись: «Я майже закінчив свою кар'єру і збирався вийти на пенсію, але тепер мені кінець! Це трагедія...».

У жовтні 2015 його засудили до 13 років позбавлення волі за отримання хабарів на загальну суму близько $6 млн.

В іншій серії цього документального фільму, створеного антикорупційним агентством спільно з Центральним телебаченням Китаю (CCTV), Сі Цзіньпін зображений економною людиною, яка живе просто, без надмірностей.

Всього Через 3 дні після показу останнього епізоду відео в інтернеті, було зафіксовано понад 15 млн переглядів, а сайт серіалу «Завжди в дорозі» подивилися 110 млн разів і залишили понад 50 тис. коментарів, повідомляє Beijing Times.

Політична реклама

Політолог Лі Тяньсяо каже, що документальний фільм переслідує, очевидно, три мети: відкрити очі китайським громадянам на корумпованих чиновників; «налякати і попередити» чинних і відставних китайських чиновників, соратників колишнього лідера партії Цзян Цземіня; і закріпити позиції Сі Цзіньпіна.

Оскільки більшість корумпованих чиновників пов'язані із Цзяном, в тому числі Чжоу Беньшунь, Лі Чуньчен і колись недоторкані Бо Сілай і Чжоу Юнкан, фільм натякає всім, хто ще підтримує «хрещеного батька» партії, на те, що політичний вітер змінив напрямок.

Шлях ще не пройдений

Деякі закордонні китайські коментатори критикували цей фільм за «облагороджування» корупції в Китаї. Відомий китайський письменник і економіст Хе Цінлянь в інтерв'ю «Голосу Америки» відзначила: «Надмірне вживання алкоголю і бенкети навіть не вважалися корупційним поводженням в епоху Цзян Цземіня», і що один з колишніх чиновників, Ван Цінлян, хоч не прикладався до пляшки, але займався розпустою.

Велика кількість свідчень та деталей корупції, показаних в телесеріалі, можуть остаточно зіпсувати імідж компартії. Майже двадцятирічне правління Цзяна зробило інформацію про корупцію чиновників високого рівня закритою.

«Сі Цзіньпін сказав дуже ясно, що ті, хто скоює злочини, повинні нести відповідальність, навіть якщо це впливає на імідж та інтереси партії», — сказав Лі Тяньсяо

«Нинішня політична ситуація може змінитися дуже швидко», — підсумував Лі.

Також дізнайтеся про те, як у наслідок політики Цзян Цземіня близько 1,5 мільйона людей стали жертвами насильницького донорства в Китаї.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...