П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Британський антимонопольний орган наказав Facebook продати Giphy

Четвер, 2 грудня 2021 року

3D-друкований логотип нового бренду Facebook Мета та логотип Facebook розташовані на клавіатурі. (Dado Ruvic/Reuters)

Материнська компанія Facebook Meta отримала розпорядження від британського наглядового органу продати платформу для обміну GIF-файлами Giphy через побоювання з приводу конкуренції.

Управління з конкуренції та ринків (CMA) заявило, що це рішення "захищає мільйони користувачів соціальних здібностей та сприяє конкуренції та інноваціям у цифровій рекламі".

Незалежна комісія CMA, що розглядала злиття, дійшла висновку, що угода збільшила і без того значну ринкову владу Meta шляхом відмови або обмеження доступу інших платформ до Giphy GIFs, збільшення трафіку в додатках, що належать Meta, та зміни умов доступу, вимагаючи від деяких конкурентних платформ надати більше даних користувача для доступу до Giphy.

Антимонопольний орган заявив, що угода також усунула Giphy як потенційного суперника на ринку медійної реклами після того, як під час розслідування з'ясувалося, що до злиття рекламні послуги Giphy потенційно могли конкурувати з рекламним бізнесом Facebook, дозволяючи компаніям просувати свої бренди за допомогою зображень та GIF.

CMA заявила, що припинення компанією Facebook рекламних послуг Giphy під час злиття є «особливо тривожним» з огляду на те, що Facebook контролює майже половину ринку медійної реклами у Великобританії обсягом 7 млрд фунтів стерлінгів (9,3 млрд доларів).

"Злиття Facebook та Giphy вже усунуло потенційного суперника на ринку медійної реклами", — сказав Стюарт Макінтош, голова незалежної слідчої групи, яка проводила розслідування.

"Якщо не вжити заходів, це також дозволить Facebook ще більше збільшити свою значну ринкову владу в соціальних мережах, контролюючи доступ конкурентів до GIF-файлів Giphy".

«Вимагаючи Facebook продати Giphy, ми захищаємо мільйони користувачів соціальних способів та сприяємо конкуренції та інноваціям у цифровій рекламі».

У відповідь представник Meta сказав: "Ми не погоджуємося з цим рішенням".

«Ми переглядаємо рішення та розглядаємо всі варіанти, включаючи апеляцію. І споживачам, і Giphy буде краще за підтримки нашої інфраструктури, талантів та ресурсів».

«Разом Meta та Giphy покращать продукт Giphy для мільйонів людей, підприємств, розробників та партнерів API у Великій Британії та по всьому світу, які використовують Giphy щодня, надаючи більше можливостей для вибору».

Минулого місяця CMA оштрафувала Facebook на 50,5 мільйона фунтів стерлінгів (66,86 мільйона доларів) після того, як компанія не надала досить важливу інформацію антимонопольному органу, який розслідує поглинання Giphy.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments