ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Японія та Австралія підписали «історичний» оборонний договір

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон під час зустрічі в Капітолії США у Вашингтоні, округ Колумбія, 22 вересня 2021 р. (d'Olivier DOULIERY/AFP via Getty Images)

Японія та Австралія у четвер підписали так званий «історичний» договір про зміцнення співпраці в галузі оборони, заявивши, що угода сприятиме регіональній стабільності в умовах, коли Китай розширює свій військовий та економічний вплив.

Хоча прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон не згадав Пекін у заяві, опублікованій перед підписанням, договір розглядається як ще один ключовий крок у зміцненні зв'язків між Канберрою та Токіо перед амбіціями Китаю в цьому регіоні.

«Розв'язання стратегічних проблем безпеки»

Напередодні онлайн-саміту зі своїм японським колегою Фуміо Кісідою в четвер Моррісон назвав угоду "підтвердженням прихильності двох країн до спільної роботи для вирішення спільних стратегічних проблем безпеки, з якими ми стикаємося, та внесення вкладу в безпечне та стабільне Індо-Тихоокеанське море».

"Цей історичний договір... вперше забезпечить чітку основу для підвищення оперативної сумісності та співпраці між нашими двома силами", — сказав Моррісон.

Партнерство показує «наші спільні цінності, нашу відданість демократії та правам людини, а також наші спільні інтереси у вільному, відкритому та стійкому Індо-Тихоокеанському регіоні», — додав він.

Неформальна група під назвою «Четвірка»

Японія та Австралія вже є частиною неформальної групи під назвою «Четвірка» (Quad) зі Сполученими Штатами та Індією, яка останніми роками працювала над створенням альянсу перед загрозами, що виходять, за їхніми словами, з боку Китаю на життєво важливих морських комунікаціях у Тихоокеанському регіоні.

Відповідаючи на запитання про договір між Японією та Австралією, офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь сказав у середу, що «міждержавні обміни та співробітництво мають сприяти зміцненню взаєморозуміння та довіри. Взаємні фонди між країнами регіону (...), а не націлюватись на інтереси третьої сторони або підривати їх».

Можливість Токіо та Канберри проводити військові навчання

"Ми сподіваємося, що Тихий океан стане океаном світу, а не місцем для хвилювання", — додав він.

Алі Уайн, аналітик Eurasia Group, сказав, що договір може зміцнити здатність Токіо та Канберри проводити спільні зі США військові навчання в Японії.

"Китай, ймовірно, побачить у цьому ще один доказ того, що розвинені індустріальні демократії прагнуть перешкодити його відродженню", — сказав він.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr