Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Диверсифікація торгівлі збагачує австралійські компанії: міністр торгівлі

П'ятниця, 3 грудня 2021 року

Вантажні контейнери складені в штабелі у порту Яньтянь у Шеньчжені у південній китайській провінції Гуандун 21 червня 2021 року. (STR/AFP via Getty Images)

Трохи понад сорок відсотків австралійських експортерів, які змінили свої торгові ринки, у фінансовому відношенні почуваються краще, ніж рік тому, показало дослідження.

Огляд міжнародного бізнесу Австралії 2021 (pdf) показав, що хоча 87 відсотків експортерів вважають, що умови ведення бізнесу стали більш складними, сорок три відсотки з них, які диверсифікували свої торгові ринки, вважають, що їхнє фінансове становище краще, ніж рік тому. На їхню частку припадає лише 21 відсоток усіх опитаних.

"Підприємства, які підтримували ширший спектр експортних напрямків, змогли краще управляти ризиками. Трохи менше половини (43 відсотки) диверсифікованих підприємств повідомили, що зараз перебувають у кращому фінансовому становищі, ніж 12 місяців тому", — йдеться у звіті.

Федеральний міністр торгівлі Ден Техан привітав результати дослідження і сказав, що він продемонстрував, що прагнення уряду зробити австралійські підприємства конкурентоспроможними на світовому ринку увінчалося успіхом для тих, хто здійснив диверсифікацію.

"Підприємства також наголосили на важливості розширення ринків при експорті, причому ті підприємства, які продають продукцію на більшій кількості експортних ринків, частіше повідомляють про те, що вони перебувають у кращому фінансовому становищі, ніж рік тому", — сказав він.

Міністр торгівлі Ден Техан виступає перед ЗМІ під час прес-конференції в Сіднеї, Австралія, 21 травня 2021 р. (AAP Image/Joel Carrett)

Проте в ході опитування з'ясувалося, що 51 відсоток респондентів назвали обмеження, введені іноземними урядами, серйозною проблемою, а 53 відсотки відзначили, що Китай є основним ринком, на якому бізнес зазнає значних перебоїв. За ним слідують Південна Корея (50 відсотків), В'єтнам (50 відсотків) та Японія (47 відсотків).

Китай також був названий основним ринком, де відмова від товарів та наростальні нормативні вимоги викликали значні збої у роботі австралійських експортерів, причому найбільше постраждали експортери агробізнесу.

Це сталося після того, як китайський режим націлився на австралійських експортерів для економічного примусу після того, як у квітні 2020 міністр закордонних справ Австралії Маріз Пейн закликала провести розслідування походження COVID-19.

У відповідь китайський режим націлився на вісім основних галузей австралійського експорту до Китаю, зокрема на яловичину, баранину, мед, вугілля, деревину, вино і лісоматеріали.

Проте австралійські експортери не вважають, що ці проблеми будуть настільки ж актуальними наступного фінансового року: у звіті австралійської компанії DHL Express https://dhlexpresshub.com/dhlexportbarometer2021/ зазначається, що 69 відсотків австралійських експортерів вважають, що їхні доходи збільшаться. Це на додаток до 45% підприємств, які вже побачили зростання своїх доходів у 2021 році.

"Австралійський бізнес зберігає стійкість, і втішно бачити, що у 2021 році все більше підприємств повідомляють про зростання, а 69 відсотків очікують на подальше зростання у 2022 році", — сказав Гері Едштейн, генеральний директор і старший віцепрезидент DHL Express в Австралії.

Едштейн також зазначив, що 48 відсотків австралійських експортерів очікують найняти більше працівників у найближчі 12 місяців, а 57 відсотків очікують на підвищення заробітної плати.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...