Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Газпром заперечує обмеження на постачання газу до ЄС

Понеділок, 27 грудня 2021 року

Логотип російського енергопостачальника "Газпром". (iStock)

Російський енергетичний гігант "Газпром" заперечує звинувачення в обмеженні постачання газу до ЄС. «Усі звинувачення на адресу Росії та "Газпрому", згідно з якими ми не постачатимемо достатньо газу на європейський ринок, абсолютно необґрунтовані, неприйнятні і не відповідають дійсності», — заявив представник компанії з державного телебачення пізно ввечері в суботу. Він рішуче засудив перепродаж Німеччиною постачання російського газу до Польщі на тлі загальноєвропейського зростання цін на енергоносії.

Цього тижня польський уряд звинуватив Москву в припиненні постачання газу до Європи ямальським газопроводом і звинуватив «Газпром» у «маніпуляціях». На тому тижні Німеччина закачувала газ у протилежному напрямку до Польщі.

Президент Росії Володимир Путін у п'ятницю заперечував, що трубопровід використовується у політичних цілях. Натомість він звинуватив Польщу в «обході» Росії під час експлуатації трубопроводу.

Представник «Газпрому» Сергій Купріянов назвав звинувачення на адресу компанії та Росії «брехнею» і наголосив, що деякі споживачі російського газу, особливо Німеччина та Франція, не замовляли жодних додаткових обсягів газу. За його словами, прокачування газу у зворотному напрямку — не «найраціональніше рішення» з урахуванням «зими, що тільки починається».

Купріянов також звинуватив Німеччину у подальшому підвищенні цін на енергоносії внаслідок постачання до Польщі. За його словами, ціни на «зустрічні постачання» «значно вищі, ніж ціни на об'ємні контракти, які визначаються «Газпромом». "Західна Європа створила свої проблеми, і немає потреби звинувачувати в них "Газпром"", — додав він. Країни ЄС мають «краще подивитися у дзеркало».

Західні держави протягом кількох тижнів звинувачували Росію у скороченні постачання газу до Європи, щоб у такий спосіб чинити політичний тиск. Деякі експерти розглядають цю процедуру як спробу Москви примусово ввести в експлуатацію балтійський газопровід «Північний потік-2», що викликає суперечки. Масова напруга на кордоні з Україною вже кілька тижнів викликає суперечки між Росією та Заходом.

Федеральне міністерство економіки заявило в неділю, що воно «дуже уважно» спостерігає за ситуацією з погляду постачання та кількості газу. «Безпека постачання, як і раніше, гарантується», — підкреслило міністерство у заяві для інформаційного агентства AFP. В цей час ознак перебоїв у постачаннях немає. «За нашою інформацією, довгострокові контракти на постачання, зокрема російські, дотримуються, і довгострокові обсяги газу прибувають до Німеччини».

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

Comments   

загрузка...