Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У США інфляція прискорилася до рекорду з 1982 року

Субота, 11 грудня 2021 року

Банкнота на один долар США. (Murad Sezer/Illustration/Reuters)

Дані Міністерства праці показали зростання індексу споживчих цін (ІСЦ), оскільки вартість товарів та послуг загалом зросла на тлі обмежень пропозиції, що призвело до найбільшого річного приросту з 1982 року.

Індекс споживчих цін зріс на 0,8 відсотка минулого місяця після зростання на 0,9 відсотка у жовтні, тоді як за 12 місяців по листопад він зріс на 6,8 відсотка після зростання на 6,2 відсотка у жовтні.

Ціни на енергоносії в листопаді були на 33,3 відсотка вищими в порівнянні з тим же періодом роком раніше, тоді як ціни на харчові продукти були вищими на 6,1 відсотка — це найбільша зміна за 12 місяців як мінімум за 13 років.

Але деякі аналітики кажуть, що ми, можливо, стали свідками найгіршого з інфляції цін на пальне.

Американці, які орендують будинки, продовжують розщедрюватися, щоб зберегти дах над головою. Індекс житла, який показує вартість оренди, але має тенденцію відставати через те, як збираються дані, підскочив на 3,8 відсотка минулого місяця у порівнянні з тим самим періодом рік тому.

Різке підвищення орендної плати цього року викликає занепокоєння, оскільки ціни на житло зростають у міру закінчення терміну дії мораторію на виселення. Мільйони американців стикаються з перспективою залишитися без даху над головою після того, як їх кредитна історія була зіпсована в результаті виселення, що тільки ускладнить їх пошук нового житла на і без того дорогому ринку оренди.

"Зазвичай валютні інвестори скорочують позиції до кінця року... сьогоднішні дії, коли долар упав на нейтральних новинах, ймовірно, є прелюдією до цього", — сказав Грег Андерсон, голова глобальної валютної стратегії BMO Capital Markets.

Проти кошика своїх конкурентів долар увійшов у негативну зону після виходу новин, і, хоча він відновив достатньо позицій, щоб стати позитивним, він все ще був нижчим за свій рівень до ІСЦ. Востаннє індекс зріс на 0,04 відсотка до 96,233.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...