П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Білорусь оголосила про заборону ввезення харчових продуктів із західних країн

Четвер, 9 грудня 2021 року

Олександр Лукашенко (Hans Punz/APA/dpa)

Білорусь оголосила про заборону ввезення харчових продуктів з низки західних країн, у відповідь на санкції. У вівторок білоруська влада опублікувала довгий список харчових продуктів, включаючи м'ясо, молочні продукти, овочі, кондитерські вироби та сіль, імпорт яких із ЄС, США, Канади, Великобританії та Норвегії буде заборонено з січня. За інформацією Мінська, може бути додано більше товарів.

«Заходи у відповідь були вжиті на тлі спроб Заходу, що тривають, чинити незаконний санкційний тиск на нашу країну», — заявили в уряді. «Імпортери, виробники та торговельні мережі сконцентруються на заміні товарів, які не виробляються в Білорусі, на постачанні із дружніх країн». Проте деякі продукти, такі як дитяче харчування, буде звільнено від заборони в "інтересах білоруських громадян".

Західні країни запровадили низку санкцій щодо білоруських чиновників, організацій та компаній після спірних президентських виборів у Білорусі у серпні 2020 року. Минулого тижня внаслідок скоординованих дій європейців та північноамериканців було ухвалено рішення про подальші санкції через міграційну кризу на кордонах ЄС з Білоруссю.

ЄС звинувачує білоруського президента Олександра Лукашенка у навмисному переправленні мігрантів із Близького Сходу до кордонів ЄС. Мінськ відкидає це. Попередні санкції були введені у зв'язку зі звинуваченнями у фальсифікації виборів та придушенням білоруською владою демонстрантів та противників уряду.

Ввівши заборону на імпорт продовольства, Лукашенко робить те саме зі своїм союзником, главою російської держави Володимиром Путіним. Москва також заборонила імпорт сільськогосподарської продукції з ЄС у 2014 році, у відповідь на санкції Заходу через кризу в Україні.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

Comments