П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

США та ЄС мають намір тісно співпрацювати, щоб протистояти Китаю

Вівторок, 7 грудня 2021 року

Прапори США та Європейського Союзу у штаб-квартирі Європейської комісії у Брюсселі, Бельгія, 20 лютого 2017 року. (Francois Lenoir/Reuters)

США та Європейський Союз (ЄС) обговорили "зростаючий список" дій Пекіна під час нового раунду дипломатичних переговорів щодо Китаю.

Обидві сторони підтвердили важливість спільних зусиль щодо підтримки міжнародних правил та спільних цінностей, пообіцявши "постійні та тісні контакти", згідно зі спільним пресрелізом обох сторін, опублікованим 2 грудня.

Це сталося після другого засідання високого рівня Діалогу США-ЄС щодо Китаю, що відбувся у Вашингтоні раніше того ж дня під співголовою заступника держсекретаря США Венді Шерман та генерального секретаря Європейської служби зовнішніх дій Стефано Санніно.

Після першого діалогу, що відбувся в травні, діалог від 2 грудня свідчить про все більше зближення поглядів і поглиблення трансатлантичного єдиного фронту на тлі зростаючої геополітичної напруженості у відносинах з Пекіном.

Два високопоставлені дипломати висловили тривогу з приводу дій Китаю, які "викликають занепокоєння" як усередині країни, так і за кордоном, включаючи порушення прав людини в Сіньцзяні, Тибеті та Гонконгу, а також порушення міжнародного порядку, заснованого на правилах.

"Заступник секретаря Шерман і Генеральний секретар Санніно також обговорили зростаючий список дій Китаю, що викликає занепокоєння, включаючи ті, які порушують міжнародне право і суперечать спільним цінностям та інтересам США та ЄС", — йдеться у заяві.

Шерман і Санніно висловили готовність протидіяти дезінформації, яка "спонсорується або підтримується Китаєм", зміцнювати економічну та технологічну стійкість, захищати права інтелектуальної власності, критичну інфраструктуру та чутливі технології, маючи на увазі багатогранні загрози, що походять від Китаю.

Відповідно до спільного повідомлення, сторони "висловили сильне занепокоєння з приводу проблематичних та односторонніх дій Китаю" у Південно- та Східнокитайському морях та Тайванській протоці, які підривають регіональний світ і безпосередньо впливають на безпеку, як США, так і ЄС.

"Вони також підтвердили важливість підтримки та просування свободи навігації та прольоту відповідно до міжнародного права, відображеного в Конвенції з морського права 1982 року, та обговорили способи протидії ризикам у сфері стратегічної стабільності та кібербезпеки".

Президент США Джо Байден наголосив на важливості тісної співпраці з союзниками у протистоянні зростальної могутності Китаю та його дедалі більш наполегливій поведінці у всьому світі.

На офіційному брифінгу, проведеному США напередодні переговорів, було сказано, що Вашингтон і Брюссель "дедалі більше сходяться" у своїх побоюваннях щодо Китаю.

Раніше ЄС заявив, що він розгорнув програму "Global Gateway" вартістю 340 мільярдів доларів США для інвестування у глобальні інфраструктурні проєкти до 2027 року. Цей крок протидіятиме суперечливій китайській ініціативі "Один пояс, один шлях", глобальному інфраструктурному плану Пекіна, який критикують як засіб розширення геополітичного впливу.

Виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс в інтерв'ю для конференції Reuters Next назвав 2021 рік "проривним роком для торговельних відносин між ЄС та США".

Минулого місяця США, ЄС та Японія оголосили про поновлення тристороннього партнерства для розв'язання проблем, пов'язаних із неринковою політикою та практикою третіх країн.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments