П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Глава СОТ розповіла про перспективи реформування глобальних торгових правил

Вівторок, 7 грудня 2021 року

Ген. директор Світової організації торгівлі (СОТ) Нгозі Оконджо-Івеала на інтерв'ю для Reuters Next перед 12-ою міністерською конференцією (MC12) у Женеві, Швейцарія, 25 листопада 2021 року. (Denis Balibouse/Reuters)

 

Цього року виповнилося 27 років із заснування Світової організації торгівлі. Глава СОТ наголосила на важливості реформування глобального торговельного органу для запобігання подальшим торговим війнам, але попередила, що це буде "дуже важко" в умовах високої геополітичної напруженості.

Серед ключових тем на порядку денному великої міністерської наради, яка мала бути проведена СОТ цього тижня, було затвердження плану з оновлення зводу правил глобальної торгівлі.

Проте, нарада була відкладена через обмеження на поїздки, пов'язані з новим штамом «Омікрон», що ще більше послабило й без того малі шанси на прогрес.

Відповідаючи на запитання, чи здатна СОТ до реформування, Нгозі Оконджо-Івеала в інтерв'ю сказала:

"Безумовно. Чи це легко буде зробити — інша справа."

"Я думаю, що це буде дуже важко зробити через відсутність довіри між членами."

Зокрема, систему вирішення суперечок СОТ необхідно зберегти для запобігання майбутнім торговим війнам, і побоювання Вашингтона щодо надмірного впливу мають бути враховані, — сказала Оконджо-Івеала для Reuters.

Описав нинішню атмосферу як "небезпечну геополітичну напруженість", вона попередила про ризик заміни торгової системи, заснованої на правилах, на систему, засновану на силі, і сказала, що від цього найбільше постраждають малі країни.

"Абсолютно важливо, щоб ми підтримували багатосторонню торгівлю та не приймали її як належне", — наголосила Глава СОТ.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments