П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

"Парадоксальне явище" в історії людства — глобальна міграція зростає, попри пандемію

Вівторок, 7 грудня 2021 року

Літак на злітно-посадковій смузі. Символічне зображення (iStock)

Коронавірусна пандемія, включаючи численні випадки закриття кордонів, не зупинила зростання глобальних міграційних потоків. Як оголосила Міжнародна організація з міграції (МОМ) у своїй щорічній доповіді у Женеві, минулого року мігрантами були 3,6 відсотка населення світу, або 281 мільйон людей. У 2019 році цей показник становив 3,5 відсотка (272 мільйони).

Для порівняння, у 1970 році МОМ зафіксувала лише 84 мільйони мігрантів та частку міграції у 2,3 відсотка від світового населення. За оцінками МОМ, минулого року було б зареєстровано на два мільйони мігрантів більше, якби не обмеження, пов'язані з пандемією.

Кількість авіапасажирів скоротилася на 60 відсотків до 1,8 мільярда у 2020 році з 4,5 мільярда у 2019 році, йдеться у доповіді МОМ. Пандемія, поза сумнівом, змінила світ і зачіпає "всі аспекти міграції", каже автор статті Марі МакОліфф.

Директор МОМ Антоніо Віторіно вказав на "парадоксальне явище", яке не зустрічалося раніше в історії людства: Міжнародна міграція сповільнилася, водночас різко зросла кількість внутрішньо переміщених осіб – на 40,5 мільйонів осіб – через внутрішні конфлікти, насильства та стихійні лиха. З одного боку, мільярди людей утримуються пандемією, а з іншого — мільйони змушені залишити свої будинки, сказав Віторіно.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

Comments