ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Норвегії зі 120 вакцинованих учасників різдвяної вечірки половина заразилися на COVID-19

Велика Епоха
Пробірки із кров'ю. (Символічне зображення iStock)

У п'ятницю влада столиці Осло припустила, що багато заражень були викликані штамом «Омікрон». Надвечір тести підтвердили 13 випадків.

На цей момент тест ПЛР виявився позитивним у 60 учасників різдвяної вечері, і ще у чотирьох принаймні менш точний тест на антиген виявився позитивним, пояснили в міській адміністрації. В цей час продовжується секвенування зразків тих, хто отримав позитивний результат.

Якщо підтвердяться нові випадки зараження «Омікроном», то, ймовірно, це буде найбільший із відомих на сьогодні спалахів нового штаму за межами Південної Африки. Але ще зарано розглядати це як доказ того, що «Омікрон» більш заразний, ніж штам «Дельта», — сказав Пребен Аавітсланд з Норвезького інституту охорони здоров'я. "Випадки суперпоширення також трапляються з Дельта-штамом".

"Жодне правило не порушено"

Близько 120 людей, усі з яких, очевидно, були щеплені, відвідали вечірку минулої п'ятниці, організовану їх роботодавцем. Один з учасників незадовго до цього повернувся з Південної Африки.

Трапеза була організована компанією Scatec, а умовою участі, згідно з першою інформацією, була вакцинація. Це порушує нові питання щодо ефективності існуючих вакцин.

Уповноважений з питань охорони здоров'я Осло Тіне Равло запевнив інформаційне агентство AFP, що свято пройшло у рамках вимог коронавірусу і що "ніяких правил не було порушено". "Всі вони були щеплені, ні в кого з них не було симптомів і всі вони провели самотестування".

Посилення обмежувальних заходів в Осло

Як запобіжний захід норвезький уряд посилив заходи в Осло та його околицях. Відповідно, у громадському транспорті, торгових центрах, магазинах та таксі знову мають бути надіті маски, співробітники знову повинні працювати вдома, якщо це можливо, а кількість людей, які відвідують приватні заходи у закритих приміщеннях, буде обмежена.

"Ситуація викликає занепокоєння", — сказала в четвер міністр охорони здоров'я Інґвільд К'єркол. Штам «Омікрон» показав, що вакцинація від коронавірусу "погано захищає від нього" у цьому варіанті. Місто оголосило, що інтенсивно відстежуватиме всі контакти, щоб запобігти подальшому поширенню вірусу.

У середу Норвегія повідомила про перші чотири випадки захворювання на новий штам. У скандинавській країні інфіковані люди, щодо яких було доведено, що вони заразилися новим варіантом, повинні перебувати в ізоляції довше, ніж інші інфіковані коронавірусом люди, як і їхні родичі.

Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) зареєстрував 79 випадків зараження «Омікроном» у країнах Європейської економічної зони (ЄЕЗ), до якої окрім ЄС входять також Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH