П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Американський Конгрес — ті, хто отримує фінанси від противників США, зіткнуться з особливим контролем

Субота, 4 грудня 2021 року

Високий паркан безпеки оточує Капітолій США перед виступом президента США Джо Байдена на спільній сесії Конгресу у Вашингтоні, 28 квітня 2021 року. (Saul Loeb/AFP via Getty Images)

Члени американського Конгресу наполягають на усуненні згубного впливу іноземних грошей у політичній системі США.

Депутат Ленс Гуден (республіканець від штату Техас) нещодавно представив закон, що вимагає від аналітичних центрів розкриття інформації про отримані ними іноземні гроші, згідно з заявою депутата Джима Бенкса (республіканець від штату Індіана), який просуває резолюцію "Правда у показаннях", що вимагає від членів Конгресу розкриття джерел їхнього іноземного фінансування.

Ті, хто фінансується противниками США, включаючи Китай, Північну Корею, Росію, Іран, Венесуелу та Кубу, зіткнуться з особливим контролем.

Представник Майк Джонсон запропонував заборонити колишнім членам Конгресу лобіювати інтереси комуністичних режимів. Група республіканців у Палаті представників хоче посилити Закон про реєстрацію іноземних агентів (FARA).

Деякі демократи підтримують ці заходи, але й досі робили це непомітно. Джош Рогін, журналіст Washington Post, який часто пише про питання іноземного впливу, написав статтю, опубліковану 23 листопада, в якій зажадав, щоб демократи використовували свою більшість для вжиття заходів щодо цього двопартійного питання.

"Десятки аналітичних центрів та інших політичних організацій округу Колумбія отримують гроші від іноземних держав та корпорацій, ніколи не розкриваючи подробиць", — написав Рогін. "Співробітники, які отримали таке фінансування, потім пишуть програмні документи та дають свідчення у Конгресі, видаючи себе за об'єктивних та незацікавлених експертів".

Бенкс сказав, що запропоновані правила "дозволять комітетам дізнатися, коли окремим особам платять за консультаційні послуги китайські компанії, такі як Huawei та Tencent".

Конгресмен Джим Бенкс (республіканець від штату Індіана) на Капітолійському пагорбі 27 березня 2019 року. (York Du/NTD)

Відсутність прозорості ще гірша у Сенаті, який не вимагає від членів розкривати іноземні конфлікти інтересів і, очевидно, не планує цього робити.

Аналітичні центри, які відмовляються від іноземного фінансування, такі як Фонд захисту демократій та Американська рада із зовнішньої політики, виступають за додаткову прозорість.

Бенкс очолює вимоги щодо проведення реформи в Палаті представників.

"Члени, які виступають перед комітетами, часто можуть обійти вимоги про розкриття інформації. ... Це проблематично з огляду на те, що дезінформаційні операції Комуністичної партії Китаю в США включають фінансування аналітичних центрів у Вашингтоні, округ Колумбія", — сказав він.

"Комісія США з безпеки та економіки Китаю зазначила, що ряд аналітичних центрів та університетів Вашингтона отримували фінансування від Тунг Чі-хва, заступника голови Китайської народної політичної консультативної конференції, що є групою, яка керує робочим відділом Об'єднаного фронту."

Зміна правил було б кроком у правильному напрямку, але навіть воно не заходить досить далеко.

Професор Академії ВПС США Джахара Матісек, чия книжка "Старі та нові місця битв", що готується до видання, присвячена питанню іноземного впливу в США, каже: "З точки зору національної безпеки, всі іноземні гроші (і навіть гроші великих корпорацій) повинні бути виключені, тому що вони спотворюють американську демократію, не кажучи вже про спотворення внутрішньої та зовнішньої політики, яка вигідна іншим країнам та елітам коштом пересічних американців”.

Найбільш ефективними лобістами Пекіна у Вашингтоні є американські корпорації, які експортують продукцію до Китаю та хочуть, щоб уряд США дивився крізь пальці на деякі питання. Наприклад, на численні геноциди КПК — щоб не знищити прибуток у 600 мільярдів доларів у щорічній торгівлі між США та Китаєм та 2,3 трильйона доларів в американських інституційних інвестиціях у Китай.

"Національна безпека США не сприймається так серйозно жодною з політичних партій США саме тому, що структури стимулів перевернуті з ніг на голову", — пише Матісек. "Жоден політик, схоже, не буде покараний своїм електоратом за погані результати в галузі національної безпеки".

Покарання за брехню у формах розкриття інформації, яку вони запропонували, полягає лише у забороні виступати перед тим самим комітетом протягом трьох років. Лжесвідчення — серйозніший злочин, особливо у питаннях національної безпеки. Будь-хто, хто навмисно бреше Конгресу, повинен провести час у в'язниці.

Професори американських університетів, які отримують значне фінансування з Китаю через індивідуальну плату за навчання студентів, яку КПК може включати або вимикати, швидше за все, буде звільнено від відповідальності за новими правилами.

Політично впливові професори, які можуть заробляти мільйони доларів на зовнішніх контрактах з іноземними урядами, мають повідомляти про це публічно. Професори Гарвардської школи управління імені Кеннеді не зобов'язані публічно розкривати інформацію про іноземне фінансування, хоча вони часто виступають як експерти ЗМІ та Конгресу з питань національної безпеки.

Підвищення прозорості щодо закордонних доходів має поширюватись і на корпоративних експертів. Кожна політично впливова людина в США, якщо вона отримує будь-які іноземні гроші, має розкрити інформацію про це фінансування. Під загрозою перебуває майбутнє свободи.

Думки, висловлені в цій статті, є думкою автора і не обов'язково показують думку The Epoch Times.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments