П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Рига — невакциновані депутати парламенту більше не одержують зарплату і не допущені навіть до відеоконференцій

Вівторок, 7 грудня 2021 року

Парламент Латвійської Республіки у Ризі (iStock)

У Латвії вакцинація є обов'язковою. Попри протидію з боку деяких членів парламенту та конституційних юристів, уряд Латвії видав низку розпоряджень, які зрештою спрямовані до примушення невакцинованих громадян до вакцинації. Внаслідок цього невакциновані люди більше не допускаються до роботи.

Це стосується і обраних членів парламенту, яким більше не дозволяється брати участь у дебатах за новими законами, голосуванні або обговореннях, навіть у відеоконференції.

Невакциновані депутати більше не одержують зарплату

15 листопада в Латвії набула чинності постанова, згідно з якою до парламентської роботи можуть залучатися лише члени парламенту, щеплені від COVID-19 або ті хто одужали. Решта, згідно з офіційним сайтом латвійського парламенту, не може ні займатися парламентською діяльністю, ні отримувати зарплату.

За даними агентства Reuters, 62 зі 100 депутатів проголосували за указ. У Латвії діє однопалатний парламент (Сейм), до якого кожні чотири роки обираються 100 депутатів.

Коли рішення було ухвалено, кілька членів Сейму не було щеплено, розповіли деякі депутати парламенту газеті Epoch Times. За словами депутата Юлії Степаненко, після ухвалення постанови було щеплено шість невакцинованих колег.

"Лише один колега, який був щеплений другою, не офіційно затвердженою вакциною, вже зазнав заборони. Інші вакцинувалися. Схоже, що вони були змушені це зробити. У них немає доказів позитивного тесту", — сказала Степаненко, яка не пройшла вакцинацію. Це робить її останнім невакцинованим депутатом парламенту.

"Я не відмовляю нікого від вакцинації, але я виступаю за те, що вакцинація має бути добровільною, що рішення про вакцинацію має бути вільним вибором кожного громадянина", — сказала вона.

Наразі парламент Латвії засідає в основному через віртуальну пленарну палату, а депутати можуть брати участь у засіданнях з відеозв'язку. За словами Степаненко, їй не дали можливості бути присутньою на засіданнях з голосування, зокрема в режимі відеоконференції. Парламент призупинив виплату депутатської заробітної плати.

Опоненти: "Постанова суперечить конституції"

"Я рішуче засудила заборону своїм голосуванням і досі вважаю її неконституційною та недемократичною", — сказала Рамона Петравіца, колишній міністр соцсправ Латвії, в інтерв'ю газеті Epoch Times.

Крім того, зараз парламент працює в основному в режимі онлайн. Це робить новий закон застарілим і є "тривожним кроком до тоталітарного контролю", додала Петравіца.

Разом з іншими депутатами-однодумцями Петравіца готує позов до Конституційного суду Латвії, а також до Європейського суду. Вони хочуть стати на захист тих, кого обов'язкова вакцинація позбавляє права на працю та, відповідно, на дохід. Крім того, ця постановка порушує фундаментальні права людини.

Інші латвійські депутати також висловили своє незадоволення цією ухвалою газеті Epoch Times.

"Я не згоден із цією постановою і проголосував проти неї, тому що вона неконституційна", — написав депутат В'ячеслав Домбровскіс, голова Комітету зі сталого розвитку.

Обов'язкове вакцинування відсутнє

Маріс Мозвілл, член парламенту, каже: "Я абсолютно негативно ставлюся до цієї постанови і не підтримую примусову вакцинацію людей". Він є головою парламентської групи незалежних. Будь-яке медичне втручання, за його словами, має проводитись лише після індивідуальної згоди. "... Прийняті закони суперечать нашій конституції. [...] Усі аргументи конституційних юристів також були не взяті до уваги".

Депутат від Латвії Інгуна Рибена також проголосувала проти законопроєкту. "Юридична служба парламенту також зазначила, що такий нормативний акт може суперечити Конституції Латвії".

Нині закон обмежує лише одного члена парламенту, який більше не має права вести дебати та голосувати. Але вона, як і раніше, має право підписувати пропозиції, законопроєкти та парламентські питання. За словами Рібени, це непропорційне обмеження. "Це не є демократичним і негідним парламенту, особливо в ситуації, коли парламент працює в режимі онлайн".

Висока смертність, низький рівень вакцинації та політична рішучість керівної коаліції у Латвії — ось причини запровадження обов'язкової вакцинації, на думку уряду Латвії.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

Comments