П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Законодавці закликають Австралію слідом за США бойкотувати зимові Олімпійські ігри у Пекіні

Середа, 8 грудня 2021 року

Активісти мітингують перед консульством Китаю в Лос-Анджелесі, Каліфорнія, закликаючи бойкотувати зимові Олімпійські ігри 2022 року в Пекіні через побоювання щодо дотримання прав людини в Китаї, 3 листопада 2021 року. (Frederic J. Brown/AFP via Getty Images)

Австралійські законодавці закликають до дипломатичного бойкоту Олімпійських ігор у Пекіні через порушення прав людини після того, як у понеділок Сполучені Штати оголосили про дипломатичний бойкот зимових Олімпійських ігор 2022 року.

Прессекретар Білого дому Джен Псакі підтвердила, що США не надішлють офіційну делегацію на зимові Олімпійські ігри 2022 року в Пекіні на знак протесту проти кризи прав людини китайського режиму в регіоні Сіньцзян.

"Як президент сказав президенту Сі, відстоювання прав людини закладено в ДНК американців, у нас є фундаментальні зобов'язання щодо просування прав людини", — сказала Псакі на щоденному брифінгу для преси 6 грудня, посилаючись на віртуальну зустріч президента США Байдена та лідера Китаю Сі Цзіньпіна 15 листопада.

Широкомасштабна кампанія репресій Пекіна проти уйгурів та інших мусульманських меншин у китайському регіоні Сіньцзян на крайньому заході країни була засуджена багатьма країнами як геноцид, що викликало міжнародне засудження та призвело до заклику до бойкоту Олімпійських ігор у Пекіні на різних рівнях.

Група протестувальниць жінок біля китайського консульства в Алмати, Казахстан вимагає безпечного проїзду додому для своїх родичів, які зникли безвісти, ув'язнені або опинилися в пастці в китайському районі Сіньцзян, 9 березня 2021 року. (Abduaziz Madyrovi/AFP via Getty Images)

Заклик ще більше посилився після зникнення китайської тенісистки Пен Шуай, яка стверджувала, що Чжан Гаолі, колишній віцепрем'єр комуністичної партії Китаю (КПК), вчинив над нею сексуальне насильство.

Дипломатичний бойкот Сполучених Штатів не вплине на спортсменів, які беруть участь в Олімпійських іграх у Пекіні.

Австралійський ліберальний сенатор від Тасманії Ерік Абец, перший федеральний парламентарій, який закликав до дипломатичного бойкоту Олімпійських ігор у Пекіні, закликав уряд Моррісона наслідувати цей приклад і зайняти рішучу позицію щодо численних порушень прав людини з боку КПК.

"Рішення Сполучених Штатів, нашого близького союзника та друга, дипломатично бойкотувати зимові Олімпійські ігри в Пекіні — це найбажаніший крок, і Австралія має наслідувати його приклад. Австралія не повинна розслаблятися, а діяти швидко, щоб продемонструвати нашу давню прихильність дотримання прав людини і заявити про те, що вони порушуються", — йдеться у заяві Абеца.

"Від уйгурів, видаляння органів у в'язнів совісті, рабської праці, жителів Гонконгу, тибетців, монголів, Далай-лами, дипломатії боргової пастки, островів Південнокитайського моря, релігійних та журналістських переслідувань до всіх інших серйозних несправедливостей, вчинених диктатурою КПК, означає, що ми не повинні давати офіційне представництво на цих Іграх".

Сенатор Абець є головою Комітету із закордонних справ, оборони та торгівлі та членом Об'єднаного парламентського комітету з розвідки та безпеки.

Ліберальний сенатор від Тасманії Ерік Абець виступає під час мітингу "Немає Пекіну 2022" біля будівлі парламенту в Канберрі, Австралія, 23 червня 2021 року. (The Epoch Times)

Незалежний сенатор від Південної Австралії Рекс Патрік також привітав рішення Сполучених Штатів, заявивши, що для австралійського уряду було б морально неправильно надавати офіційне схвалення китайському комуністичному режиму.

"Австралійський уряд має особливо чітко усвідомлювати відповідальність китайської комуністичної партії за геноцид", — сказав він.

Сенатор від Австралійської національної партії Метт Канаван пішов ще далі, виступивши за бойкот спортсменів.

"Ставлення до спортсменів у Китаї має порушити питання про те, чи маємо ми брати участь у спортивних заходах з таким урядом",  — сказав він в інтерв'ю Sky News.

Лейбористська опозиція заявила, що працюватиме з урядом Моррісона для досягнення двопартійної національної угоди з цього питання.

 

"Цей випадок [Пен Шуай] викликає серйозні побоювання з приводу безпеки спортсменів. У світлі цього і стурбованості про ситуацію, що досить триває з правами людини в Китаї", — заявила Пенні Вонг, представник Лейбористської партії із закордонних справ, в інтерв'ю газеті The Australian. "Лейбористи готові працювати з урядом, щоб узгодити національну двопартійну позицію за рівнем дипломатичного представництва Австралії на зимових Олімпійських іграх".

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments