П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

«Не чіпайте і не беріть до рук мертвих чи хворих птахів» — спалах пташиного грипу підтверджено в Шотландії

Середа, 8 грудня 2021 року

Несушки Ломан зображені на фермі Оаквуд у Селкірку, Шотландія, 21 лютого 2006 року. (Jeff J Mitchell/Getty Images)

Шотландія повідомила про високопатогенний грип серед курей, які утримуються на вільному вигулі, неподалік Гретни, Дамфрісшир, Дамфріс і Галлоуей, що спонукало уряд накласти обмеження на комерційні приміщення, де було виявлено грип.

Станом на 5 грудня в Англії було виявлено 28 випадків пташиного грипу, причому останні випадки були зареєстровані у птахів на околицях Тірська, Хемблтон, Північний Йоркшир, а також у приміщеннях поблизу Ньюента, Форест оф Дін, Глостершир.

У заяві від 3 грудня уряд Шотландії повідомив, що птахи, що залишилися в приміщенні, будуть "гуманно вибракувані", щоб стримати поширення хвороби.

Він заявив, що 4 грудня навколо заражених приміщень було оголошено трикілометрову захисну зону та 10-кілометрову зону спостереження, щоб обмежити переміщення свійської птиці, тушок, яєць, використаного пташиного посліду та гною.

Міністр сільського господарства Майрі Гужон сказала, що виявлення пташиного грипу у птахів було очікуваним, враховуючи нещодавні підтвердження захворювання у диких птахів, які містяться в неволі, по всьому Сполученому Королівству.

"Ми просимо населення зберігати пильність і повідомляти про будь-які випадки виявлення мертвих диких птахів на національну телефонну лінію допомоги Defra. Не чіпайте і не беріть до рук мертвих або хворих птахів, яких ви знайдете", — сказала Гужон.

Посилаючись на рекомендації охорони здоров'я, головний ветеринарний лікар Шотландії Шейла Воас заявила, що ризик пташиного грипу для здоров'я людини "дуже низький", і що він не впливає на споживання продуктів із птиці, включаючи яйця.

"Ми вже ясно дали зрозуміти, що всі птахівники — чи то великі підприємства, чи дрібні власники всього кількох птахів — повинні забезпечити належний рівень біобезпеки, щоб захистити своїх птахів від хвороб і запобігти будь-яким контактам між своїми птахами та дикими птахами. Власники, які стурбовані здоров'ям або добробутом своєї зграї, повинні негайно звернутися за ветеринарною допомогою", — сказала Воас.

Раніше Шотландія ввела в дію нові заходи щодо утримання птахів, згідно з якими всі птахівники зобов'язані утримувати птахів у приміщеннях та дотримуватися суворих заходів біологічної безпеки, які набули чинності 29 листопада.

Це сталося після сплеску кількості підтверджених випадків захворювання по всій Великій Британії, який уряд пояснив тим, що дикі птахи, які мігрують до Великобританії з Європи в зимові місяці, можуть переносити пташиний грип.

Уряд також закликав птахівників продовжувати вживати додаткових запобіжних заходів для забезпечення безпеки своїх зграй, включаючи регулярне очищення та дезінфекцію обладнання, одягу та транспортних засобів при в'їзді та виїзді з території, а також обмеження доступу відвідувачів.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments