П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чи стане геноміка наступною ареною військового суперництва Китаю та США?

Четвер, 9 грудня 2021 року

Цифрове зображення геному людини в Американському музеї природної історії у Нью-Йорку 15 серпня 2001 року. Кожен колір є одним з чотирьох хімічних компонентів ДНК. (Mario Tama/Getty Images)

Америка. Якщо ви пройшли тест COVID-19, є велика ймовірність, що інформація про вашу ДНК знаходиться у членів Комуністичної партії Китаю (КПК) та Народно-визвольної армії Китаю (НОАК).

Якщо це так, то вони, ймовірно, знають про ваше здоров'я та вразливість ДНК більше, ніж ви. Наслідки цього, м'яко висловлюючись, тривожні.

Компанія, яка уклала контракт на проведення тестів COVID-19, — це Fulgent Genetics, загальнонаціональна фірма з секвенування ДНК та тестування захворювань. Згідно з вебсайтом компанії, її заявлена місія полягає в "розробці гнучких і доступних генетичних тестів, які покращують повсякденне життя людей, які нас оточують".

Очевидно, ми маємо вірити, що Fulgent Genetics тут для того, щоб усім покращити життя.

Тісні зв'язки з Китаєм

29 листопада Управління шерифа округу Лос-Анджелес опублікувало лист, адресований Раді спостерігачів округу Лос-Анджелес. У цьому листі йшлося, що Департамент шерифа округу Лос-Анджелес не братиме участі в тестуванні COVID-19, що проводиться компанією Fulgent Genetics.

У листі пояснювалося, що Управління зі зброї масового знищення Федерального бюро розслідувань (ФБР) попередило офіс шерифа Алекса Віллануеви про ризик того, що зразки ДНК, отримані в ході тестування COVID-19, які мала надати компанія Fulgent Genetics, "швидше за все, будуть передані Китайській Республіці".

Віллануева також заявив на пресбрифінгу, що "Fulgent має тісні зв'язки з BGI, WuXP та Huawei Technology, всі з яких пов'язані з Китайською академією медичних наук, Державною радою Китайської Народної Республіки та перебувають під контролем КНР".

Виникають питання

На думку спадає кілька питань. Хто або що являє собою компанія Fulgent Genetics?

Чому американська компанія хоче надати зразки ДНК американців?

Для чого Китаю взагалі потрібні зразки ДНК американців?

З якою метою?

Скільки зразків ДНК американців вони вже мають?

І найголовніше, яке відношення має наша ДНК до занепокоєння ФБР щодо зброї масового знищення (ЗМЗ) з Китаю?

Відповіді на ці та інші питання, що стосуються антиутопічних сценаріїв найгіршого розвитку подій, обговорюються нижче. Але спочатку трохи передісторії про компанію Fulgent Genetics.

Хто така компанія Fulgent Genetics?

Фірма була заснована у 2011 році Мінґ ХСіє, головою ради директорів, президентом та головним виконавчим директором, та Джеймсом Хсіє, головним операційним директором. З 2011 року Хсіє є піклувальником Фуданьського університету в Китаї. Хсіє, своєю чергою, отримав ступінь бакалавра в галузі інженерії в Чунцинському університеті в Китаї в 1987 році. Можливо, не дивно, що обидві людини мають тісні зв'язки з Китаєм.

І очевидно, що Fulgent Genetics від узбережжя до узбережжя ділиться з Китаєм ДНК американців. Як зазначається в заяві Віллануеви, це не єдина компанія за довіреністю НВАК, яка займається збором генетичного матеріалу американців. Є й інші, і мільйони, мільйони, мільйони ДНК людей з Америки та багатьох інших місць у світі відправили до Китаю.

Саме тут у відділі зброї масового знищення все стає дуже похмурим. Китай хоче створити біозброю масового знищення, націлену на ДНК.

Настає нова темна ера біологічної війни

Біологічна війна не є чимось новим; вона використовувалася протягом всієї історії людства. У IV столітті до нашої ери скіфські лучники заражали свої стріли, вмочуючи їх у тіла, що розклалися. У 14 столітті під час облоги Кафи татари кидали заражені чумою трупи до лав своїх ворогів. А під час Другої світової війни Імператорська армія Японії бомбила китайські міста блохами, зараженими чумою.

Але ці "старі добрі" форми біологічної війни — дитячі ігри в порівнянні з новітніми технологіями біологічної зброї на основі ДНК, що використовують штучний інтелект (ІІ) та геноміку. Ми вступаємо в нову та дуже ризиковану еру.

Біологічна війна та маніпуляції з ДНК

Подібно до того, як ІІ та геноміка дозволяють маніпулювати ДНК, щоб допомогти людському організму боротися з усіма видами захворювань, ця ж технологія може бути використана для створення унікальних патогенів, що вражають лише конкретних людей. ДНК-специфічна зброя може бути націлена на расу, стать, або навіть на сім'ю або людину з певною структурою ДНК.

Це не просто можливість — це ймовірність, якщо вже не реальність. Мало того, принаймні теоретично, біозброя, специфічна для ДНК, не має зворотної реакції, оскільки вона завдає шкоди лише людям з певними характеристиками ДНК. Доступ Китаю до ДНК американців, безсумнівно, є проблемою національної безпеки.

США проти Китаю в "Смертельних перегонах 2035"

За деякими оцінками, переможець у гонитві озброєнь біозброї визначиться до 2035 року. Цілком можливо, що це станеться набагато раніше. У гонитві зі створення високоефективної, цілеспрямованої та смертоносної біологічної зброї Сполучені Штати та Китай йдуть нога в ногу. Обидві країни вкладають великі гроші в ІІ та геноміку. Кожна з них хоче зайняти позицію лідера у створенні супербіологічної зброї на основі ДНК.

Як і у всіх інших гонитвах озброєнь, та країна, яка розробить здатність почати біологічну атаку, не побоюючись удару у відповідь, виявиться у виграші. Не дуже приємна картина, але така реальність.

Але лише здатності здійснити смертоносну точно націлену або навіть біологічну атаку із застосуванням зброї масового знищення недостатньо. Виживання нації також залежить від її здатності захиститись від неї. Як стратегія ядерної відплати (можливість другого удару) призначена для стримування першого удару, так і здатність нації до біологічної зброї у відповідь може бути вирішальним фактором у стримуванні таких атак.

На жаль, ІІ та геноміка дозволяють легко створювати потенційно тисячі генетично модифікованих смертельних патогенів. З іншого боку, імунізація цілих популяцій або навіть небагатьох людей проти тисяч новостворених патогенів неможлива, по крайнього заходу, нині.

Технологія біологічної зброї стає вірусною

Як і слід очікувати, швидке поширення інформації саме собою є проблемою. Інтернет унеможливив збереження більшості секретів. Якщо технологія існує, то за правильної ціни вона стане доступною для поганих хлопців. Або, у випадку з НВАК і китайською науковою спільнотою, вона буде розроблена і якщо нинішній досвід з вірусом КПК* (COVID-19) є показником — розгорнуть у повному обсязі.

Ця реальність не обіцяє нічого доброго для обмеження доступу та використання нової та небезпечної біозброї Китаєм або будь-якими іншими противниками Сполучених Штатів. Якщо Fulgent Genetics та інші допомагають Китаю розробляти ДНК-цільові патогени проти американців, то легких відповідей таку загрозу немає. Але конфіскація всіх матеріалів, даних та активів, а також судове переслідування таких фірм було б початком.

Думки, висловлені в цій статті, є думкою автора і не обов'язково відображають думку The Epoch Times.

Джеймс Р. Горрі є автором книги «Криза в Китаї» (Wiley, 2013) і пише у своєму блозі TheBananaRepublican.com. Він живе у Південній Каліфорнії.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале ставлення комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments