ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Канада страждає від повеней: евакуювали міста (ФОТО)

Велика Епоха
Співробітники пошуково-рятувальної служби допомагають евакуйованим внаслідок повені людям зійти з вертольота в Агассізі, Британська Колумбія, 15 листопада 2021 року. (The Canadian Press/Jonathan Hayward)

Екстремальна погода продовжує переслідувати канадську Британську Колумбію: сильний вітер, повені та зсуви навалили на провінцію і вже третій день ускладнений рух, а люди змушені евакуюватися.

Рух у Великому Ванкувері та за його межами зупинився, оскільки зсуви звалилися на п'ять основних автомагістралей за межами долини Фрейзер.

Автомобіль затоплено паводковими водами вздовж дороги в Абботсфорді, Британська Колумбія, 15 листопада 2021 року. (The Canadian Press/Jonathan Hayward)

Шосе 1 і Шосе 7 на захід від селища Хоуп були закриті з 14 листопада, внаслідок чого в місті, яке також зазнало повені та частих відключень електроенергії, у скрутному становищі опинилися пасажири та комерційний транспорт.

Три інші шосе, що ведуть з Хоупа, також були закриті з того часу через зсуви, що ще більше ізолювали мешканців, і немає жодних прогнозів щодо того, коли ці дороги можуть бути відкриті.

На шосе 7 близько 150 автомобілістів застрягли між двома різними зсувами, і бригади працювали над їхнім порятунком до вечора 15 листопада. Служба охорони здоров'я Британської Колумбії повідомила, що двох людей було доставлено до лікарні повітрям, а кілька інших, які чекають на порятунок, сховалися в місцевому кемпінгу.

За п'ятнадцять кілометрів на південь від Ліллоута в Центральному внутрішньому окрузі аналогічний зсув затиснув десятки автомобілістів, поки рятувальники не вивели їх у безпечне місце.

На північ від Хоупа, в долині Нікола, все місто Меррітт отримало наказ про евакуацію, щоб врятуватися від повеней, які насуваються і викликані розливом річки Колдуотер і струмків, що впадають в неї. Очисні споруди Меррітта були прорвані паводковими водами і нині не працюють.

Автомобіль затоплено паводковими водами на дорозі в Абботсфорді, Британська Колумбія, 15 листопада 2021 року. (The Canadian Press/Jonathan Hayward)

"Меррітт був і залишається сильним. Наразі нам потрібно, щоб усі спокійно та організовано вирушили у безпечні місця у сусідніх містах", — сказала мер Лінда Браун.

"З метою вашої власної безпеки ви повинні на якийсь час залишити Меррітт. Будь ласка, надайте допомогу своїм друзям, сім'ям та сусідам, керуйте машиною безпечно і бережіть себе. Ми зустрінемося один з одним знову, в наших будинках".

15 листопада були віддані розпорядження про евакуацію в інших містах південної частини штату, у тому числі в Принстоні, Кеш-Кріку, Ешкрофті, Спенс-Бріджі та Літтоні. Це вже другий наказ про евакуацію у 2021 році для Літтона, який влітку зіткнувся з руйнівною пожежею, яка знищила більшу частину села.

Зсуви завалили дороги та шосе біля кількох інших населених пунктів Британської Колумбії, включаючи Ферні, Макліз Лейк та Кеснель.

Тим часом міста Нижнього материка намагаються впоратися з місцевими повенями та перебоями у подачі електроенергії. Громади Чиллівак, Аггассіз та Абботсфорд оголосили надзвичайний стан у зв'язку з кризою. В Абботсфорді в рамках надзвичайного стану було закрито школи.

Повінь також торкнулася великої частини південної частини острова Ванкувер, закривши кілька доріг і шосе вздовж східного узбережжя між Вікторією та Нанаймо.

Хвилі навалилися на набережну за робітником, який намагається направити людей в обхід затопленої частини набережної під час сильного шторму у Ванкувері, 15 листопада 2021 року. (The Canadian Press/Darryl Dyck)

У заяві від 15 листопада заступник прем'єр-міністра та міністр громадської безпеки Британської Колумбії Майк Фарнворт назвав повінь та евакуацію у провінції "динамічні".

"Провінція перебуває у постійному контакті з місцевими органами влади та працює над наданням підтримки потерпілим", — сказав він.

"Усім, хто має справу з цим складним інцидентом, продовжуйте працювати разом, будьте обережними і залишайтеся в безпеці".

Хоча дощ, за прогнозами https://weather.gc.ca/warnings/index_e.html, має послабшати з 16 листопада, після нього очікуються сильні вітри, а в деяких районах Британської Колумбії пройдуть сильні снігопади.

Білл Блер, федеральний міністр з питань готовності до надзвичайних ситуацій, сказав, що федеральний уряд стежить за ситуацією і може надати допомогу у разі потреби.

"Ми завжди будемо готові допомогти канадцям, які цього потребують, і уважно стежимо за ситуацією на півдні Британської Колумбії", — сказав Блер. "Ми підтримуємо зв'язок із нашими колегами з провінцій і готові надати підтримку мешканцям Британської Колумбії у разі потреби".

Джерело: The Epoch Times