ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Колишнього моряка ВМС США засуджено до 2,5 років ув'язнення за продаж до Китаю військової техніки

Велика Епоха
Авіаносець USS Theodore Roosevelt (CVN 71) залишає свій порт приписки до Сан-Дієго 17 січня 2020 р. (ВМС США через Getty Images)

Колишнього військовослужбовця ВМС США було засуджено до 30 місяців ув'язнення за змову зі своїм чоловіком з метою незаконного постачання до Китаю чутливого військового обладнання, що знаходиться під експортним контролем, з метою отримання прибутку, оголосило 21 грудня Міністерство юстиції США (Мін'юст).

37-річна Е Санг "Айві" Ванг, яка отримала громадянство США з Китаю, з 2015 по 2019 рік працювала спеціалістом з логістики у Командуванні спеціальних бойових дій ВМС США, до її обов'язків входило здійснення закупівель військового обладнання, йдеться у заяві Мін'юсту.

Командування спеціальних бойових дій ВМС — військово-морський компонент Командування спеціальних операцій США (USSOCOM) — включає "морських котиків" і спеціальні човнові групи ВМС.

Її чоловік, 38-річний Шаохуа "Ерік" Ванг, який також має американське громадянство, підмовив свою дружину "використовувати своє становище у ВМС" для придбання військового обладнання з метою перепродажу, йдеться у заяві. Він часто їздив до Китаю, мав покупців у країні та тримав у Китаї склад для зберігання військового обладнання.

У березні 2018 року Айві використала свою військову пошту та поштову адресу в командуванні ВМС, щоб замовити "пристрій для ідентифікації військовослужбовців США на місцях", заявили у Мін'юсті. Коли пристрій прибув у командування ВМС, Айві була на службі в Іраку. Вона сказала командуванню, що цей предмет призначений для її чоловіка для майбутнього походу.

Після повернення з Іраку у жовтні 2018 року вона зізналася агентам правоохоронних органів, що знала про те, що її чоловік нелегально переправляє військове обладнання до Китаю.

Її чоловік продовжував тиснути на неї, щоб вона робила більше покупок, навіть передав їй таблицю Excel із товарами, які він хотів, щоб вона купила. За словами прокурорів, Айві так "розлютилася" на чоловіка, що "дала йому пароль від своєї військової електронної пошти і сказала, щоб він купив військове обладнання, яке контролюється експортом, видаючи себе за неї", коли вона була відряджена за кордон.

"Пан Ванг принесла свою присягу ВМС США і зрештою поставила під загрозу боєздатність і безпеку збройних сил нашої країни, спробувавши придбати і незаконно експортувати до Китаю чутливе військове обладнання", — сказав Джошуа Флауерс, спеціальний агент, який очолює Південно-Західне польове відділення Служби кримінальних розслідувань ВМС, згідно із заявою.

Крім 30-місячного вироку Айві була також оштрафована на 20 000 доларів. Її чоловіка було засуджено до 46 місяців за свою роль у цій схемі 3 лютого 2020 року, згідно з заявою Мін'юсту. Пара проживає в Сан-Дієго.

Згідно з судовим документом, Айві стала об'єктом розслідування, коли офіцер спеціальної служби безпеки в командуванні ВМС був попереджений про те, що вона неодноразово намагалася отримати найвищий допуск. Її робота вже давала їй таємний допуск. Офіцер також був стривожений, дізнавшись, що вона складає список особового складу командування ВМС, включаючи імена та адреси згідно з судовим документом.

Судові документи також показують, що однією з компаній, із якими вона зв'язалася, була американська Airborne Systems, виробник військових парашутів. Незрозуміло, чи купувала вона щось у цієї компанії від імені свого чоловіка.

Директор ФБР Крістофер Врей у вересні 2020 року заявив, що бюро розпочинає одне нове розслідування китайської контррозвідки приблизно кожні 10 годин. На той момент він також повідомив, що бюро проводить понад 2 000 контррозвідувальних розслідувань, пов'язаних з Китаєм.

За матеріалами The Epoch Times USA