Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Білорусь та Польща відмовляють ООН у доступі до прикордонної зони

Середа, 22 грудня 2021 року
Польські прикордонники. (MAXIM GUCHEK/BELTA/AFP via Getty Images)

Білорусь та Польща відмовляють ООН у доступі до прикордонної зони у зв'язку з кризою біженців. Прессекретар Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКБ) Ліз Тросселл заявила у вівторок у Женеві, що хоча група змогла відправитися до Польщі, співробітникам було відмовлено в доступі до біженців у прикордонній зоні.

Право доступу має бути надано на користь прав людини, сказала Тросселл. Білорусь та Польща також мають терміново виступити на захист біженців, додала вона. З 29 листопада по 3 грудня група експертів УВКБ ООН перебувала у Польщі для оцінки ситуації з біженцями.

Експертам не дозволили виїхати до прикордонного регіону, але вони змогли обмінятися думками з представниками уряду та громадянського суспільства. Крім того, були проведені переговори з 31 мігрантом, який прибув до прикордонного регіону у період із серпня до листопада.

Ситуація «катастрофічна»

Становище біженців «катастрофічне» з обох боків кордону, сказала Тросселл, посилаючись на розповіді біженців. Бракує їжі, чистої води та житла, часто в умовах морозу.

З білоруського боку біженці, за їхніми власними описами, зазнавали «побиття та загроз з боку сил безпеки». У них вимагали гроші на їжу та воду.

Тросселл закликала уряди обох країн допомогти біженцям та полегшити їх долю відповідно до їхніх міжнародних зобов'язань.

У зв'язку із напливом мігрантів із Білорусі Польща з літа розмістила на кордоні десятки тисяч солдатів. В останні місяці тисячі мігрантів, багато з них із Близького Сходу, прибули через Білорусь на зовнішні кордони ЄС із Польщею, Литвою та Латвією.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH