ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пасажири авіакомпаній можуть подати позов, якщо рейс перенесено на пізніший термін: Суд ЄС

Велика Епоха
Пасажири сідають на рейс в аеропорту Ніцца Лазурний Берег, Франція, 1 жовтня 2021 року. (Eric Gaillard/Reuters)

Пасажири в Європі мають право на компенсацію не лише у разі затримки рейсу, а й у разі перенесення рейсу більш ніж на годину, ухвалив вищий суд Європейського Союзу.

Згідно з правилами ЄС, пасажири можуть вимагати відшкодування збитків, якщо їх рейси скасовані менш ніж за 14 днів до вильоту або прибувають із запізненням більш ніж на три години, або якщо їм відмовлено у посадці через надмірне бронювання.

Компенсація, що становить від 250 до 600 євро, залежить від дальності польоту, з можливим 50-відсотковим зниженням, якщо авіакомпанія заздалегідь запропонує пасажиру змінити маршрут, щоб він прибув лише на кілька годин пізніше.

Суд Європейського Союзу (CJEU) ухвалив, що рейс має вважатися скасованим, якщо він перенесений більш ніж на годину.

Судді розсудили, що пасажири можуть зазнавати тих самих незручностей, що й у разі затримки, змушені коригувати свої плани і навіть потенційно пропустити рейс.

Компенсація також має бути такою самою, як і у разі скасування або затримки рейсу, без права зменшення суми на 50% на тій підставі, що авіакомпанія запропонувала пасажиру змінити маршрут, щоб він без затримок прибув до кінцевого пункту призначення.

Авіакомпанії все ж таки можуть запропонувати пасажирам змінити маршрут, якщо вони зроблять це досить завчасно.

Суд також встановив, що пасажир має «підтверджене бронювання» не лише в тому випадку, якщо має квиток, але й якщо туроператор, через якого пасажир забронював квиток, надав гарантії перевезення на певних рейсах.

Справа надійшла до CJEU із судів Австрії та Німеччини щодо рейсів, що виконуються Azurair, Corendon Airlines, дочірніми компаніями Lufthansa - Austrian Airlines та Eurowings, а також Laudamotion, яка зараз належить Ryanair.

За матеріалами The Epoch Times USA