Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Путін загрожує «військово-технічними» заходами у конфлікті між Україною та Росією

Середа, 22 грудня 2021 року
Президент Росії Володимир Путін у Кубинці, 23 серпня 2021 року. (RAMIL SITDIKOV/SPUTNIK/AFP via Getty Images)

Президент Росії Володимир Путін посилив свої загрози у конфлікті навколо України, погрожуючи «військово-технічною» відповіддю на нібито «недружню» поведінку Заходу.

Якщо Захід не відмовиться від своєї «явно агресивної позиції», «ми вживемо відповідних військово-технічних заходів у відповідь», заявив Путін у вівторок на зустрічі з представниками російської армії та міністерства оборони в Москві.

Висловлювання Путіна підігрівають побоювання, що російська армія може планувати вторгнення в Україну. Росія розмістила десятки тисяч солдатів на кордоні з Україною.

Москва заперечує, що готує вторгнення, та звинувачує уряд України та НАТО у провокаціях. Нещодавно Путін зажадав від західного альянсу письмової заяви про гарантії безпеки та відмову від експансії на схід.

Захід побоюється, що Путін може розпочати широкомасштабний наступ в Україні на підставі передбачуваної провокації. Путін запевнив, що Росія не хоче «збройного конфлікту» та «кровопролиття», а хоче «вирішити питання політичним та дипломатичним шляхом».

Україна закликає до «дуже точного графіка»

Президент України Володимир Зеленський тим часом висловив розчарування небажанням НАТО прискорити прийняття Києва до своїх лав. «Ми не можемо прийняти дуже популярну зараз теорію (про вступ України до ЄС) через 30 років, а в НАТО десь через 50 років», — сказав Зеленський у вівторок. Україна хоче отримати від НАТО «дуже чіткий графік» щодо перспективи членства у 2022 році, сказав він.

Попри те, що Київ уже кілька років хоче членства у військовому альянсі під керівництвом США, західні чиновники неодноразово заявляли, що в найближчому майбутньому це питання не стоїть на порядку денному.

В останні роки українська армія була модернізована та отримала ударні безпілотники від Туреччини, члена НАТО. Їхнє розгортання в Україні в жовтні викликало різку реакцію Путіна.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH