ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тисячі поляків вийшли на демонстрацію за «незалежні ЗМІ»

Велика Епоха
Люди беруть участь у демонстрації проти нового закону, ухваленого польським парламентом проти свободи ЗМІ та, зокрема, проти опозиційного телеканалу TVN, у Варшаві, Польща, 19 грудня 2021 року. (WOJTEK RADWANSKI/AFP via Getty Images)

Тисячі людей провели в неділю демонстрацію біля палацу президента Польщі у Варшаві проти нового закону про засоби масової інформації, який, за їхніми словами, покликаний перешкодити головному незалежному телеканалу Польщі.

Багато демонстрантів скандували «Вільні ЗМІ!» і «Ми хочемо вето!» — закликавши президента Анджея Дуду не підписувати законопроєкт.

Відомі журналісти та представники опозиції, включаючи колишнього голову Європейської ради Дональда Туска (2014-2019), звернулися до натовпу.

Захист свободи ЗМІ

«Ми зібралися тут сьогодні, щоб захистити свободу ЗМІ. Якщо ми будемо солідарні один з одним, то ми переможемо. Ми разом позбудемося цього уряду», — сказав пан Туск, який зараз очолює «Громадянську платформу», праву опозиційну партію.

Подібні демонстрації відбулися і в інших регіонах Польщі.

Закон, якого хотіла правляча популістська партія PiS (Закон та справедливість), був ухвалений парламентом у результаті несподіваного голосування у п'ятницю.

Він не дозволить компаніям, які не входять до Європейської економічної зони, володіти контрольним пакетом акцій польських медіакомпаній.

Зокрема, це змусить американську Discovery Group продати свою частку у TVN, одній із найбільших приватних телевізійних мереж Польщі. TVN24 — цілодобовий канал новин, який критикує правлячих консерваторів.

Захист від ворожих суб'єктів

Уряд стверджує, що закон захистить польське інформаційне середовище від потенційно ворожих суб'єктів, таких як Росія.

Сполучені Штати заявили, що «вкрай розчаровані» цим законом і закликали президента Дуду накласти на нього вето.

Discovery заявила, що закон «має викликати занепокоєння будь-якої компанії, яка інвестує в Польщу, і у всіх, хто підтримує демократію та свободу преси».

PiS вже контролює громадський телеканал TVP, який став засобом державної пропаганди, та більшу частину регіональної преси.

З моменту приходу цієї партії до влади у 2015 році Польща опустилася з 46-ї позиції до 64-го місця в індексі свободи преси організації «Репортери без кордонів».

За матеріалами Epoch Times Europe Fr