ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США послаблюють обмеження на таблетки для аборту та дозволяють жінкам отримувати їх поштою

Велика Епоха
Жінка дивиться на таблетку для переривання вагітності – RU-486 або Міфепристон – від небажаної вагітності, що зображується на смартфоні в Арлінгтоні, штат Вірджинія, 8 травня 2020 р. (Olivier Douliery/AFP через Getty Images)

Управління контролю за продуктами та ліками (FDA) оголосило про зняття обмежень на Міфепристон, що дозволяє лікарям виписувати онлайн-рецепти на абортивні таблетки та відправляти їх поштою пацієнткам або до місцевих аптек.

Таблетки, звані RU-486 або Mifeprex, або їхня непатентована назва Міфепристон, використовуються для переривання вагітності на ранніх термінах до 10 тижнів після зачаття. Іноді його використовують для жінок, у яких траплялися викидні.

Хімічний аборт — це схема з двома препаратами, перший з яких (Міфепристон) блокує прогестерон, який позбавляє ненароджену дитину поживних речовин і зупиняє розвиток вагітності, а другий (Мізопростол) викликає пологи.

З моменту схвалення Міфепрістону FDA у 2000 році агентство вимагало, щоб препарат відпускався фізично лікарем, а пацієнтки отримували його особисто. Ця вимога була тимчасово скасована на початку 2021 року FDA при адміністрації Байдена, який посилався на пандемію COVID-19.

Прийнята в четвер зміна правил FDA робить цю тимчасову зміну постійною, дозволяючи жінкам проводити медичні консультації телефоном та отримувати таблетки поштою «через сертифікованих лікарів або аптеки».

Організація Planned Parenthood та Американський союз громадянських свобод (ACLU) високо оцінили зміну, при цьому обидві групи заявили, що вимога про особисту видачу ліків була «непотрібною з медичного погляду обмеженням».

«Усуваючи непотрібні з медичної точки зору обмеження, пацієнти в багатьох штатах можуть отримати доступ до медикаментозного аборту, не виходячи з дому», — йдеться у повідомленні Planned Parenthood у Twitter.

ACLU назвав цей крок FDA «критичним прогресом», хоча сказав, що агентство «не змогло скасувати всі необґрунтовані обмеження на ці безпечні ліки». Група повідомила Politico, що засмучена тим, що FDA продовжує вимагати від пацієнтів підписувати спеціальну форму призначення препарату, а також вимагає, щоб медичні працівники пройшли попередню реєстрацію у виробника препарату, перш ніж виписувати його.

Ліла Роуз, президент групи захисту життя Live Action, назвала крок FDA «жахливим» та «огидним рішенням». Вона нарікала, що таблетка вбила «24 матері та 3 700 000 дітей».

За даними FDA (pdf), з 2000 р. «передбачувана кількість жінок, які використовували Міфепристон у США для переривання вагітності за медичними показаннями до кінця грудня 2018 року, становить приблизно 3,7 мільйона жінок», і в США було зареєстровано 24 випадки смерті, які застосовували цей препарат

Роуз заявила у «Твіттері»: «Через це безрозсудне рішення помре більше матерів, помре більше дітей, а таблетки для переривання вагітності стануть більш поширеними, ніж будь-коли». Вона прикріпила відео до свого повідомлення у «Твіттері», в якому було показано плоди на різних тижнях розвитку, коментуючи: «Так виглядає дитина у тому віці, який вбиває пігулка для переривання вагітності». Відео закінчується повідомленням: «Життя починається з запліднення».

Інша група прихильників життя, Сьюзен Б. Ентоні Ліст, назвала цей крок FDA «безрозсудним», заявивши, що він «наражає на небезпеку незліченну кількість жінок і ненароджених дітей».

«Абортний рух просуває ліки як легкі, безболісні та конфіденційні. Але наука говорить про протилежне», — йдеться у повідомленні групи у Twitter.

Сью Лібель, директор державної політики групи, заявила у своїй заяві: «Жінки, які приймають хімічні препарати для переривання вагітності, значно більше схильні до ризику серйозних ускладнень і з більшою ймовірністю вимагатимуть відвідування відділення невідкладної допомоги. Деякі жінки навіть умирають».

«І без того змучені лікарі та медсестри швидкої допомоги будуть змушені «навести лад» в індустрії абортів, яка ставить прибуток вище за безпеку і не регулюватиме себе — все для того, щоб догодити радикальній базі Байдена і відплатити політичним союзникам. … Законодавці по всій країні повинні вжити термінових заходів для захисту вразливих жінок та дітей».

За матеріалами The Epoch Times USA