ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Торнадо в США коштуватиме страховикам $5 млрд

Велика Епоха
Зруйнований автомобіль стоїть після торнадо в Мейфілді, штат Кентуккі, 13 грудня 2021 р. (Adrees Latif/Reuters)

Застраховані збитки від торнадо та сильних конвективних штормів, що спричинили руйнування в деяких частинах країни цього місяця, можуть становити до 5 мільярдів доларів, заявили у вівторок галузеві експерти.

Компанія Karen Clark & Company, що займається моделюванням катастроф, заявила, що очікує страхові збитки в розмірі близько $3 млрд від торнадо, що розірвали 320-кілометровий шлях через шість штатів Середнього Заходу і Півдня США, руйнуючи будинки, руйнуючи підприємства і змушуючи шукати тих, хто вижив під уламками.

В результаті шквалу торнадо в Кентуккі загинули щонайменше 74 людини, повідомили у понеділок офіційні особи.

Рейтингове агентство Fitch заявило, що страхові збитки можуть зрости до 5 мільярдів доларів. Це у порівнянні зі збитками, завданими в серпні минулого року внаслідок землетрусу на Середньому Заході США, але менше, ніж внаслідок зимового шторму "Урі" та урагану "Іда", збитки від яких склали 15 мільярдів доларів та 40 мільярдів доларів відповідно.

Fitch заявило, що подібний тип погодних явищ у грудні, який історично є найменш витратним місяцем на рік для застрахованих збитків від конвективних штормів у США, є незвичайним.

"Торнадо, ймовірно, призведе до того, що збитки страхової галузі від природних катастроф досягнуть найбільшого річного обсягу в США з рекордного 2017 року (близько $130 млрд), — додали в компанії.

Це посилить прагнення перестрахувальників підвищити ставки при оновленні ціноутворення у січні 2022 року та наступного періоду, оскільки вони покриватимуть збитки від ще одного незвичайного погодного явища та реагуватимуть на побоювання щодо негативного впливу зміни клімату, йдеться у повідомленні Fitch.

Потужні смерчі, які, за словами синоптиків, є незвичайними для прохолодних місяців, також зруйнували свічковий завод і пожежні та поліцейські ділянки в невеликому містечку в Кентуккі, пронеслися по будинку для людей похилого віку в сусідньому штаті Міссурі та вбили щонайменше шість робітників на складі Amazon в Іллі.

За матеріалами The Epoch Times USA