ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Острів макак-резусів у Південній Кароліні оголошено джерелом «болісних експериментів» NIAID

Велика Епоха
Обезьяна макака-резус в исследовательском центре. (Scott Olson/Getty Images)

Група, яка займається розслідуванням експериментів над тваринами, що фінансуються платниками податків, оприлюднила документ https://documentcloud.adobe.com/link/review?uri=urn:aaid:scds:US:0556f05d-1d18-45fe-a36a-4f461fd20376#pageNum=3, що розкриває «болісні експерименти» Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (NIAID) над макаками-резусами.

Мавпи, що належать NIAID, були придбані на острові Морган біля узбережжя Бофорта, Південна Кароліна.

Джастін Гудман, віце-президент з пропаганди та громадської політики проєкту «Відходи у білих халатах» (WCWP), розповів The Epoch Times, що некомерційна група із захисту прав платників податків отримала документ у жовтні. У документі йдеться, що NIAID витратив $13,5 млн із коштів платників податків на експерименти, що включають введення мавпам різних інфекційних захворювань, таких як Ебола і вірус Ласса, що призводить до кровотеч, болю, пошкодження мозку, втрати рухового контролю та відмови органів.

Фаучі та його співробітники навмисне відмовляються від знеболювання

«В багатьох таких експеріментів Фаучі та його співробітники навмисне відмовляються від знеболювання, завдаючи болісних страждань тваринам під час експериментів», — сказав Гудман.

Нещодавно фахівці WCWP оприлюднили експерименти NIAID на біглях, під час яких москіти поїдали собак живцем, а 44 цуценя біглей примусово нагодували експериментальним препаратом перед тим, як убити та препарувати їх.

База даних про федеральні витрати показує, що Міністерство охорони здоров'я та соціальних служб з 2018 року профінансувало лабораторію Charles River Laboratories на $13,5 млн із суми в $27,5 млн на розведення та утримання мавп на острові Морган.

Острів належить Департаменту природних ресурсів Південної Кароліни, але його було здано в оренду Charles River Laboratories.

Експерименти зі страхом

Група WCWP почала вивчати «жахливі експерименти» на мавпах, що проводилися у лабораторіях, і виявила джерело постачання мавп на острові Морган.

«Ми почали вивчати інформацію стосовно цього острова та експериментів, після чого виявили, що лабораторія Фаучі — найбільший спонсор цих досліджень», — сказав Гудман.

У 2020 році на острові мешкало більш ніж 3521 мавпа, у яких кожен рік народжувалося 750 дитинчат.

Від 500 до 600 мавп потрапляли до лабораторії NIH та NIAID.

Відповідальність

«Малоймовірно, що Фаучі не знав цього, враховуючи кількість залучених грошей і того, що експерименти проводяться в його лабораторіях», — відмітив Гудман. «Вони не проводяться по контракту десь іще, а проводяться у його власному домі. Якщо Фаучі хоче отримати хвалу за все добре, що він робить, то повинен узяти на себе провину і за все погане, що коїться під його керівництвом. Уся відповідальність лежить на ньому. Він, безумовно, несе відповідальність».

Мавп привезли на острів у 1979 році з Карибського дослідницького центру приматів. Згідно з PubMed.gov, після перевезення на острів мавпи відновили свої колишні соціальні групи.

Ненадійність експериментів

Дослідження вакцин — одна з причин експериментів над мавпами. Однак Національний інститут здоров'я США (NIH) повідомив, що, попри їхню біологічну схожість з людьми, дев'ять із десяти ліків, які пройшли тести на тваринах, не допомагають і навіть небезпечні для людей, — сказав Гудман.

Команда WCWP представила шість різних експериментів із біглями, які фінансував Фаучі. В одній з описаних процедур співробітники NIAID робили кордектомію — перерізали голосові зв'язки собаки, щоб вона не могла гавкати, вити або стогнати під час експерименту.

"Причина, через яку Міністерство охорони здоров'я та соціальних служб повідомляє на своєму веб-сайті про використання біглей, полягає в тому, що вони маленькі та слухняні, а це означає, що ними легко зловживати", — сказав Гудман.

«Експерименти на приматах — жорстокий і свідомо ненадійний спосіб розробки ліків і методів лікування для людей, і він не заслуговує на підтримку платників податків», — сказала експерт з приматів, доктор Стейсі Лопресті-Гудман — професор психології та радник WCWP.

«Зараження не людиноподібних приматів хворобливими та виснажливими захворюваннями з метою лікування людей не тільки жорстоко, але й неймовірно марнотратно», — сказала Тіффані Міллес — патологоанатом і медичний радник WCWP.

«Національний інститут охорони здоров'я має припинити витрачати податкові гроші на марні та жорстокі дослідження приматів, які такі лікарі, як я, не можуть використати для реальної допомоги людям», — сказала Міллес.

Відповідь NIAID

У NIAID заявили, що мавпи використовуються NIAID «для досліджень, які допомагають розробляти життєво важливі методи профілактики та лікування захворювань, що впливають на здоров'я населення».


За матеріалами The Epoch Times USA