ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ВМС США звинувачують у забрудненні води на Гаваях через розлив реактивного палива

Велика Епоха
Тунель усередині підземного сховища палива Red Hill видно у Перл-Харборі, Гаваї, 26 січня 2018 р. (ВМС США через AP, файл)

ГОНОЛУЛУ. ВМС вважають, що водопровідна вода, яка надходила до будинків військових на Гаваях, була забруднена в результаті разового розливу авіаційного палива минулого місяця і не була викликана витоком із застарілих підземних резервуарів для зберігання палива над водоносним горизонтом, заявив у п'ятницю високопоставлений представник ВМС законодавцям штату.

Контрадмірал Блейк Конверс сказав, що офіційні особи ВМС впевнені в тому, що зараження сталося 20 листопада, коли 14 000 галонів (52 995 літрів) реактивного палива розлилося у сховище паливних балонів Red Hill усередині тунелю, який забезпечує доступ для гасіння пожежі та лінії обслуговування комплексу. Комплекс забезпечує паливом багато військових літаків і кораблів, що працюють у Тихому океані. Його використання призупинено.

За словами Конверса, розлив був усунений, але люди тижнями скаржилися на смердючу воду, а деякі говорили, що зверталися до лікарень через судоми або блювання після того, як випили воду.

За словами контрадмірала, схоже, що частина реактивного палива потрапила до системи водопостачання ВМС, яка обслуговує близько 93 000 людей, включаючи тих, хто мешкає у військових будинках.

Конверс також повідомив законодавцям штату, що представники ВМС перевезли понад 3 000 сімей до готелів на острові Оаху і що вони залишаться там доти, доки проблему не буде вирішено.

Загальна система водопостачання та системи подачі води у всіх будинках та об'єктах, що зазнали впливу, будуть промиті чистою водою, і представники ВМС сказали, що вони сподіваються завершити цей процес до Різдва.

«Військово-морський флот відповідає за цю кризу. Ми беремо на себе відповідальність за рішення і ми збираємося виправити це», — заявив законодавцям адмірал Сем Папаро, командувач Тихоокеанського флоту США.

Перш ніж представники ВМС розкрили ймовірну причину забруднення, один із сенаторів США закликав Агентство з охорони навколишнього середовища (EPA) взяти на себе провідну роль у проведенні тестування, щоб визначити, чи безпечна вода у водоймах для пиття.

Сенатор США Браян Шатц заявив, що EPA має втрутитися після того, як ВМС заперечили аналіз забруднення паливом систему питної води на спільній базі Перл-Харбор-Хікам, проведений Міністерством охорони здоров'я Гаваїв.

Випробування минулого тижня показали наявність палива у воді, що надходить зі свердловини поруч із комплексом підземних паливних резервуарів, який протягом багатьох років був джерелом множинних витоків палива.

Департамент охорони здоров'я штату заявив, що ВМС повідомили про рівень вмісту палива, що більш ніж у два рази перевищує встановлені на Гаваях санітарні норми для питної води в пробах, взятих в іншій шахті ВМС, що подає воду в систему питного водопостачання.

Але ВМС заявили, що зразок не був взятий безпосередньо у свердловині й офіційні особи ВМФ не вважають, що він вказує на забруднення.

Після отримання результатів у п'ятницю з каліфорнійської лабораторії міністерство охорони здоров'я заявило, що проби, зібрані з джерела ґрунтових вод, званого валом Червоного пагорба, дали позитивний результат у неділю на «високий рівень» палива.

Шатц хоче, щоб EPA було провідним агентством зі збирання, тестування, аналізу та інформування громадськості про водну кризу.

«Ми не можемо дозволити собі ще один день, коли військово-морський флот та агенції штату та округу розходяться в думках з основного питання, чи безпечна питна вода», — сказав він у заяві у четвер.

Агентство з охорони навколишнього середовища не проводить незалежні випробування води, але вивчає результати випробувань військово-морського флоту, повідомила представник агентства Джулія Джармолео в інтерв'ю Honolulu Star-Advertiser.

За матеріалами The Epoch Times USA