ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Нігерії бойовики напали на мечеть: 16 людей загинуло

Велика Епоха
Поліцейський із Нігерії в Лагосі, 13 лютого 2021 р. (Pius Utomi Ekpei/AFP via Getty Images)

Бойовики напали на сільське село на півночі Нігерії, вбивши 16 вірян у мечеті та викравши інших, повідомив місцевий чиновник.

Напад на село Бааре в районі Машегу в штаті Нігер у четвер тривав кілька годин, повідомив голова місцевого уряду Альхассан Ісах Мазакука.

Десятки нападників приїхали на мотоциклах і бешкетували в селі, вбиваючи людей, які молилися в мечеті, і грабуючи, сказав він.

«Ці люди (бойовики) небезпечні», — сказав він Associated Press у телефонному інтерв'ю в п'ятницю. «Вони вбили 16 та викрали багато наших людей. Ми навіть не знаємо, скільки вони викрали, бо їхня кількість не піддається підрахунку».

Поліція Нігерії підтвердила інцидент, але повідомила, що загинули лише дев'ять мешканців. У минулому поліцію звинувачували у заниженні кількості жертв у таких нападах.

Цей напад є останнім в ескалації насильства на північному заході та північно-центральній частині Нігерії, де озброєні групи нападають на віддалені громади, вбиваючи та викрадаючи мешканців з метою отримання викупу.

Раніше цього тижня було підтверджено, що 23 мандрівники були вбиті в іншій частині неспокійного північного регіону цієї західноафриканської країни.

Великі банди в основному складаються з молодих людей з етнічної групи Фулані, які традиційно працювали кочовими скотарями і залучені в багаторічний конфлікт з фермерськими громадами Хауса через доступ до води та пасовищ.

Схоже, що бойовики стають дедалі організованішими і добре озброєними, але вони публічно не заявляли про свої політичні цілі чи мотиви. Поки беззаконні угруповання, яких, за словами нігерійського губернатора, налічується понад 150, не мають імен або відомих лідерів, але нещодавно суд визнав їх терористичними організаціями.

Сили безпеки Нігерії вже перевантажені, оскільки більше ніж десять років борються з ісламськими екстремістами на північному сході. У багатьох віддалених населених пунктах на півночі Нігерії озброєні групи перевершують за чисельністю та озброєнням сили безпеки.

Коли війська прибувають, щоб відбити їхні атаки, бандити відступають у прилеглі лісові масиви. Але після того, як солдати йдуть, жорстокі напади поновлюються. Вразливі сільські громади кажуть, що їм потрібний додатковий захист.

«Ми страждаємо від бандитів (тут)», — сказав голова місцевого уряду Мазакука. «Все, що нам потрібно, це молитви зараз (оскільки) ми звертаємося за державною підтримкою. Уряд намагається щосили, але нам все ще потрібна підтримка».

За матеріалами The Epoch Times USA