ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Гонконзі відомого медіамагната визнали винним у підбурюванні та участі у несанкціонованих зборах

Велика Епоха
Медіамагната Джиммі Лая (праворуч) проводять у фургон у Гонконзькому виправному центрі біля будівлі Апеляційного суду в Гонконзі 1 лютого 2021 року. (STR/AFP via Getty Images)

Ув'язнений медіапідприємець Джиммі Лай та двоє інших активістів-демократів були засуджені за участь у пікеті на площі Тяньаньмень у Гонконзі.

У четвер окружний суд Спеціального адміністративного району Китаю визнав Лая, а також колишню журналістку Гвінет Хо та адвоката Чоу Ханг Тунг винними у підбурюванні та участі у несанкціонованих зборах, серед інших звинувачень. Вироки мають бути оголошені у понеділок, їм загрожує до п'яти років позбавлення волі за звинуваченням у незаконних зборах, правозахисні організації обурені.

Ці троє останні з більш ніж двох десятків продемократичних політиків та активістів, які були покарані за торішню акцію. Щорічний захід 4 червня ознаменував пам'ять жертв жорстокого придушення протестів проти демократії на площі Тяньаньмень у Пекіні 1989 року.

Влада Гонконгу нібито заборонила святкування десятирічної річниці минулого року «через пандемію коронавірусу».

Лай оскаржив звинувачення у суді

74-річний Лай, який володіє нині неіснуючою продемократичною газетою Apple Daily, і двоє його товаришів за кампанією були єдиними обвинуваченими, які заперечили звинувачення в суді.

На слуханнях у четвер вони стверджували, що запалили свічки, які традиційно запалюються на пікеті 4 червня, тільки для себе і не підбурювали інших до участі в забороненому мітингу.

Окружний суддя Аманда Вудкок відхилила ці аргументи як «відверто безглузді». Засуджені організували пікет як «акту непокори та протесту проти поліції». Вирок трьом підсудним та іншим активістам, які раніше визнали себе винними, має бути оголошений у понеділок.

Amnesty критикує мирний пікет за кримінальне покарання

Amnesty International назвала вирок останньою «атакою на право на свободу вираження думок та зборів» у Гонконзі. Влада оголосила кримінальним злочином «мирний пікет».

Люди в Гонконзі мають право «мирно оплакувати та поминати жертв придушення протестів на площі Тяньаньмень».

Акція пройшла незадовго до набуття чинності так званого Закону про національну безпеку. Цей закон, запроваджений Пекіном, оголосив численні раніше законні вимоги про більшу демократію та самовизначення в Особливому адміністративному районі як кримінальний злочин.

З того часу численним організаторам та учасникам акції було пред'явлено звинувачення у скоєнні кримінальних злочинів. Влада закрила музей пам'яті жертв на площі Тяньаньмень.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH