Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Міністри G7 об'єдналися для запобігання російсько-українській кризі

Неділя, 12 грудня 2021 року
Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс (у центрі) виступає на відкритті саміту міністрів закордонних справ та розвитку G7 у Ліверпульському музеї 11 грудня 2021 р. (Olivier Doulier/Pool/AFP через Getty Images)

У суботу найбагатші демократії світу прагнули виступити єдиним фронтом проти російської агресії щодо України. Зустріч міністрів закордонних справ відбулася у північному англійському місті Ліверпуль.

Зустріч G7, на якій були присутніми особисто держсекретар США Ентоні Блінкен та його колеги з Франції, Італії, Німеччини, Японії та Канади, пройшла на тлі міжнародного занепокоєння тим, що Росія може вдертися в Україну.

Росія заперечує, що планує якийсь напад.

Перед офіційними обговореннями міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс зустрілася з Блінкеном у п'ятницю ввечері, де вони висловили глибоке занепокоєння з приводу нарощування російських військ на кордоні з Україною, йдеться у заяві британського МЗС.

Будь-яке вторгнення з боку Росії «буде стратегічною помилкою, яка спричинить серйозні наслідки», — додали в міністерстві закордонних справ.

"Нам необхідно рішуче об'єднатися, щоб протистояти агресорам, які прагнуть обмежити кордони свободи", — сказала Трас міністрам закордонних справ на початку зустрічі.

Україна перебуває у центрі кризи у відносинах між Сходом та Заходом, оскільки вона звинувачує Росію у зосередженні десятків тисяч військовослужбовців для підготовки до можливого великомасштабного військового наступу.

Росія звинувачує Україну та США у поведінці, що дестабілізує, і заявляє, що їй потрібні гарантії безпеки для власного захисту.

Міністри прибули до Ліверпульського музею під духовий оркестр, який виконав різдвяні гімни, а потім зібралися на перше офіційне засідання, на якому будуть розглянуті геополітичні питання, включаючи ядерні переговори з Іраном та нарощування військового потенціалу в Ірані.

«Зустріч G7 у ці вихідні... спрямована на демонстрацію єдності між провідними економіками-однодумцями, що ми абсолютно тверді в нашій позиції проти агресії, проти агресії щодо України», — сказала Трасс журналістам перед початком переговорів.

За матеріалами The Epoch Times USA